close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
دانستنی
کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
افزایش ظرفیت حافظه بلند مدت با ورزش

برای افزایش حافظه خود بهتر است از آموزش های مغز و مصرف امگا3 استفاده کنید . در یک مطالعه جدید ، مححققان در موسسه فناوری جورجیا در آتلانتا نشان داده اند که ورزش کردن در باشگاه به اندازه 20 دقیقه می تواند حافظه بلند مدت را بهبود بخشد.

 مطالعات قبلی نشان داده اند که حافظه ممکن است بعد از چند ماه از تمرینات هوازی مانند : دویدن، دوچرخه سواری و یا شنا بهبود یابد ، با این حال، یافته های این مطالعه جدید – در مجله آکتا روانشناسی منتشر شده – که نشان می دهد که افزایش حافظه مشابه می تواند در یک دوره بسیار کوتاه نیز بهبود یابد.

 لیزا واینبرگ، دانشجوی کارشناسی ارشد فن آوری گرجستان که باعث این پروژه شده است گفته است:

“مطالعات ما نشان می دهد که مردم مجبورنیستند زمان زیادی را به تقویت مغز اختصاص دهند “.

تیم تحقیقاتی به بررسی چگونگی مقاومت در برابر ورزش های قدرتی مانند وزنه برداری ،دراز نشست پرداخته اند و همچنین متوجه تاثیر آن بر روی حافظه شده اند.
راهکارهای یک روانشناس برای کاهش اضطراب در حین سخنرانی

چندین سال پیش من به یک سخنرانی عمومی دعوت شدم و متاسفانه در یک اقدام اشتباه این دعوت را پذیرفتم. به عنوان یک دانش آموز به شدت در مورد این اتفاق وحشت زده بودم و تقریباً هر شب کابوس این را می دیدم که صحبت هایم را در حین مراسم فراموش کرده ام.

سه روز قبل از سخنرانیم هر چقدر تلاش می نمودم و هر چقدر تمرین می کردم فایده ای نداشت و وقتی می خواستم شروع به صحبت کردن نمایم نفسم می گرفت، اما عاقبت روز مقرر فرا رسید و هیچ اتفاق بدی نیافتاد تا اینکه نظرات برخی از حاضرین در جلسه به من انتقال یافت اکثر افراد به من گفته بودند:

  • انقدر نگرانی نیاز نیست، به نظر می رسید تو هر جمله را به خاطر استرس زیادی که داشتی با دقت به حافظه سپرده بودی و همین موضوع سبب میشد در حین صحبت هایت بسیار مصنوعی و حتی شبیه یک عروسک خیمه شب بازی به نظر بیایی.
  • رفتارت بسیار ماشینی بود و شبیه یک گوینده اخبار شده بودی که خبرها را از روی نمایشگر مقابلش می خواند.
دستور العمل آرمیدگی

1 – به این دستورات با دقت گوش کن. آنها به شما کمک می کنند تا بتوانید به حالت آرمیدگی درآیید. هر زمان که من مکث می کنم،آنچه را که بیش از مکث من انجام می دادید ادامه دهید. حالا چشمانتان را ببندید و سه بار نفس عمیق بکشید.

2 – دست چپت را مشت کن. آن را محکم مشت کن و به انقباض و فشاری که احساس می کنی خوب توجه کن . حالا شل کن .

3 – بار دیگر دست چپت را محکم مشت کن و به احساس انقباض آن خوب دقت کن. و بار دیگر شل کن و به از بین رفتن تنش انگشتانت فکر کن

4 – دست راستت را محکم مشت کن .تا آنجایی که می توانی انگشتانت را فشار بده و احساس تنش را در انگشتان،دست و ساعدت حس کن.حالا شل کن .

5 – بار دیگر دست راستت را محکم مشت کن.  و باز هم شل کن.

6 – دست چپت را محکم مشت کن و ساعدت را خم کن تا ماهیچه های ساعدت سفت شوند.آن را محکم نگه دار. حالا تمام دستت را شل کن.گرمایی را که در ماهیچه های ساعدت منتشر می شود و از راه انگشتانت خارج می شودحس کن.

تحلیل روانشناختی زنان برمبنای روانشناسی اسطوره ای تحلیل روانشناختی زنان برمبنای روانشناسی اسطوره ای

 جلسه ماهانه انجمن زنان پژوهشگر تاريخ، اين‌بار به تحليل روانشناختي زنان بر مبناي روانشناسي تلفيقي- روانشناسي اسطوره‌اي توسط دکتر شهره انصاري؛ عضو هيئت علمي ‌پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي اختصاص داشت.

انصاري در اين نشست به تحليل روانشناختي چهار زن به نام‌هاي ارتميس، دميتر، پرسفون و آفروديته در اسطوره‌ها پرداخت و تصريح کرد:

تغییر شخصیت

تا چندین سال پیش چنین تصور می شد که شخصیت هر انسانی بدون تغییر و ثابت می ماند اما تحقیقات اخیر و به ویژه تحقیقات دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد که شخصیت در دوره بزرگسالی احتمال بیشتری برای تغییر دارد.

 

 

راهکارهای تغییر شخصیت

1-شخصیت جدیدتان را تصور کنید اینکه می خواهید چگونه شخصیتی داشته باشید مثلا معاشرتی باشید.

2-چندین الگو برای خود انتخاب کنید و خصوصیات آنها را که دوست دارید انتخاب کنید مثلا از یکی مهربان بودن از دیگری خوب حرف زدن.

3-ابتدا از حرف زدن شروع کنید و نحوه خوب حرف زدن را با خود در مقابل آینه بعد در مقابل دوستان بعد در موقعیتهای اجتماعی تمرین کنید.

4-تغییر رفتار را با پشتکار بیشتری تمرین کنید مثلا اگر صبور بودن در مقابل اهانت دیگران برای شما خیلی سخت است موقعیت را ترک کنید نفس عمیقی کشیده و سعی در فراموشی آن موقعیت داشته باشید سپس در موقعیت های مشابه فراموشی و بیخیالی را تمرین کنید.

5-عادتهای بد خود را با فراموشی که در مرحله قبل تمرین کردید فراموش کنید.

چگونه از شر اشتباهات بزرگ زندگیمان خلاص شویم؟

 

خاطرات بد مانند CD هایی هستند که در مغز نگهداری می شوند. اگر این CD ها را برداریم وچندین بار بر روی آن ها خراش ایجاد کنیم مغز دیگر قادر به اجرای برنامه های ضبط شده روی آن ها نخواهد بود.

یکی از بزرگترین اشتباهات زندگیتان را که همواره آزارتان می دهد در نظر بگیرید و اجازه دهید کمی با آن تفریح کنیم. مسلما این اشتباه اعتماد به نفس شما را کاهش داده است. شاید مانع پیشرفت شما گشته و موجب شده است تنها قادر باشید تا نقطه خاصی پیش بروید.

10 کلمه ه­ایی که نشان دهنده اعتماد به نفس پایین است

وب سایت تایم لیستی از 10 کلمه ه­ایی که نشان دهنده اعتماد به نفس پایین است و نباید آنها را در مرودات کاری به کار برد تهیه کرده است:
 
شاید
در استفاده از کلمه "شاید" احتیاط پیشه کنید، آیا شما واقعاً نسبت به آنچه می گویید مطمئن هستید؟ به این نکته دقت کنید که هیچ از شما انتظار انجام کارهای خارق العاده نداردف بنابراین به کار بردن چنین کلمه ای در مکالمات کاری این معنا را به ذهن متبادر می سازد که شما توانایی لازم برای انجام کار مربوطه را ندارید.
 
نمیدانم
از به کار بردن این لغت باید به جد جلوگیری کرد، هر کسی که در مقابل یک درخواست کاری یا قرار ملاقات کاری نمی دانم را به کار ببرد موجب ایجاد یک احساس منفی در طرف مقابل می شود. بنابراین تلاش کنید در گفتار خود قطعیت بیشتری داشته باشید، نمی­دانم نشان از شک و دودلی شما دارد.
 
معمولا
این واژه هم چون یک تیر عمل می کند و حاوی این پیام است که شما ویژگی های لازم برای انجام کار مورد نظر را ندارید. به کار بردن واژه "معولاً" باعث مخدوش و مخفی شدن بخشی ازواقعیت ها و توانایی های شما می شود.
 

امید تازه برای درمان بیماری اسکیزوفرنی امید تازه برای درمان بیماری اسکیزوفرنی

مهمترين مشخصه بيماري اسکيزوفرني، هذيان و توهم بيمار است. بيماران مبتلا به اسکيزوفرني مدام بر اين باورند که افراد ديگر قصد کنترل و صدمه به آنان را دارند....

معرفی فیلم در زمینه اختلال اوتیسم و سندرم آسپرگر

اگر می خواهید فیلمی روانشناسانه تماشا کنید و لذت ببرید و در ضمن اطلاعاتی درباره بیماری اوتیسم و سندرم آسپرگر به دست آورید تماشای فیلم بسیار خوب استوکر( پارک چان ووک 2013) را به شما توصیه می کنیم.


ایندیا ( میا و اسیکوفسکا) در مراسم تدفین پدرش که در اثر تصادف اتومبیل در گذشته، برای اولین بار از وجود عمویش چارلی باخبر می شود . رفتارهای غریب چارلی و ایندیا در نقطه ای هولناک با هم تلاقی دارند.
همچنین رابطه ایندیا با مادرش ایوی ( نیکول کیدمن) خیلی ضعیف است . در سکانسی مادر برای بغل کردن ایندیا جلو می رود و او خودش را عقب می کشد. ایوی می گوید تنها دخترم دوست ندارد من او را بغل کنم. معمولاً افراد اوتیستیک از تماس جسمی با مردم گریزان هستند.(فیلم درمانی 20)

آشنايي با تشخيص ­ها در ويرايش پنجم

DSM-5 از سه بخش تشکیل شده است:

بخش 1: مقدمه­ای بر DSM-5است که اطلاعاتی را در مورد چگونگی استفاده از کتابچه راهنما به افراد می­دهد.
بخش 2: طبقات تشخیصی را بر اساس ساختار تجدیدنظر شده مطرح می­کند.
بخش3: مواردی را که نیازمند تحقیقات بیشتر ، قبل از استفاده از آن­ها به عنوان یک اختلال رسمی هستند، مشخص می­کند و همچنین فرمول­بندی فرهنگی، واژه ­نامه، اسامی افراد دخیل در تهيه DSM-5 و سایر اطلاعات را بیان می­دارد.

دو تغییر عمده محتوایی در DSM-5

الف) حذف سیستم چندمحوری :
DSM-5 به سمت حذف محورها گام برداشته است و به ترکیب محورهای Iو II وIII با نمادهای جداگانه برای عوامل روانی –اجتماعی (که قبلاً محور IV بود) و ناتوانی (که قبلاً روی محورV بود) پرداخته است.

ب) ترتیب فصول SM-5 ، بيست فصل خواهد داشت

که فصول بر اساس ارتباطشان با یک­دیگر بازسازی شده­اند. در این ارتباط­ها مواردی چون شباهت­ها در آسیب­پذیری بین اختلالات و ویژگی­های علایم مربوط به اختلالات لحاظ شده است. این تغییرات هم­تراز با تغییرات سازمان جهانی بهداشت (WHO) و طبقه بندی بین­ المللی بیماری­های نسخه 11 (ICD-11) است و انتظار می­رود این تغییرات، باعث تسهیل و بهبود ارتباطات بین این طبقه­بندي­ها شود.

بدخلقها از افراد خوش خلق کارآمدترند

محققان دریافتند افرادی که دارای نگرش مثبت هستند، بیشتر در فعالیتهای متنوع وارد می‌شوند. این در حالیست که افرادی که بیزار هستند، کارهای کمتری را در ساعات کاریشان انجام می‌دهند.

 

شرکت‌کنندگان در دو پژوهش همه فعالیتهای خود را در یک دوره یک هفته‌ای گزارش داده و همچنین یک معیار سنجش نگرش را نیز پاسخ دادند.

 

افراد بد خلق و حسود و افراد خوش خلق تفاوتی در میزان زمان انجام فعالیت‌هایشان در طول یک هفته قائل نشدند بلکه فقط تا حدی در تعداد فعالیتها با هم متفاوت بودند.

 

ممکن است افراد بد خلق و حسود کمتر فعال نشان بدهند چرا که کارهای کمتری در مقایسه با افراد با نگرش مثبت انجام می‌دهند.

 

اما آنها همچنین ممکن است متمرکزتر نیز شناخته شوند چرا که زمان بیشتری را بر روی وظایف کمتر صرف می‌کنند.

 

یافته‌های این تحقیق ممکن است پیامدهایی برای درک توسعه مهارتها و تخصص داشته باشند. برای مثال خوش‌خلق‌ها ممکن است با یک رویکرد همه‌کاره و هیچ کاره در زندگی کنار بیایند و زمان کمتری را در طیف گسترده‌ای از فعالیتهای صرف کنند. این امر بدان معنی است که آنها هیچگاه نمی‌توانند در یک حوزه متخصص شوند.

 

در مقابل، هنگامی که بدخلقها فعالیت مطلوب خود را می‌یابند، ممکن است زمان بیشتری را بر روی آن گذرانده و مهارت بیشتری در آن پیدا کنند.

منبع:کانون

یک مسکن طبیعی برای تسکین درد یک مسکن طبیعی برای تسکین درد

نتايج مطالعات جديد نشان مي‌دهد اشعه ماوراء بنفش خورشيدي به اندازه هروئين اعتيادآور است.
متخصصان بهداشت و سلامت اعلام کردند:‌ حمام آفتاب و نور خورشيد اثراتي مشابه ماده مخدر هروئين بر بدن انسان مي‌گذارد. اشعه ماوراءبنفش (UV) موجود در نور خورشيد توليد هورمون اندروفين در بدن را افزايش مي‌دهد. اين هورمون که به هورمون سرخوشي معروف است يک مسکن طبيعي است که توسط غده هيپوتالاموس ترشح کرده و اثر اصلي آن تسکين درد است. از هورمون اندروفين همچنين به عنوان مورفين طبيعي بدن ياد مي‌شود و اثر آن بسيار شبیه مخدرهااست...

 

آیا شما فرد کمال گرایی هستید؟
آیا احساس می کنید کارهایی که به اتمام رسانده اید به اندازه کافی خوب نیستند؟ آیا نوشتن مقالات و طرح ها را با هدف انجام دقیق آنها به تعویق می اندازید؟ آیا احساس می کنید که کارها را باید صددرصد درست انجام دهید و در غیر این صورت فردی متوسط و یا حتی بازنده هستید؟ اگر چنین باشد در آن صورت شما به جای حرکت در مسیر موفقیت سعی در کامل بودن دارید.
 

کمال گرایی به افکار و رفتارهای خود تخریب گرانه ای اشاره می کند که هدف آنها نیل به اهداف به شدت افراطی و غیرواقع گرایانه است. در جامعه امروزی، به اشتباه کمال گرایی چیزی مطلوب و حتی لازم برای موفقیت در نظر گرفته می شود. به هر حال مطالعات اخیر نشان می دهند که نگرش کمال گرایانه موجب اخلال در موفقیت می شود. آرزوی کامل بودن هم احساس رضایت از خودتان را از شما می گیرد و هم شما را بیش از کسانی که اهداف واقع گرایانه تری دارند در معرض ناکامی قرار می دهد.

 

علل کمال گرایی

اگر شما فردی کمال گرا باشید، احتمالا در کودکی یاد گرفته اید که دیگران با توجه به میزان کارآیی شما در انجام کارها به شما بها می دهند در نتیجه احتمالا شما یاد گرفته اید، فقط بر پایه میزان پاذیرش دیگران به خود بها دهید. بنابراین عزت نفس شما، براساس معیارهای خارجی، پایه ریزی شده است. این امر می تواند شما را نسبت به نقطه نظرها و انتقادات دیگران، آسیب پذیر و به شدت حساس سازد.

مدیتیشن مدیتیشن

 

مدیتیشن یا مراقبه چیست؟

مدیتیشن را می توان تفکر عمیق، تأمل، تعمق، تمرکز اندیشه، عبادت، سیر و سلوک، هنر رهایی و ... معنی کرد.

مدیتیشن، روشی است که به ما دیدی وسیع و خودآگاهی دائمی و مستمر می دهد و فکرمان را از پریشانی و تشویش دور نگه می دارد. با انجام مدیتیشن، از درکی عالی بهره مند شده و در آرامشی عمیق غوطه ور می گردیم.

مدیتیشن، علم آزادسازی انرژی شفای درون و بیدار کردن خدای درون از طریق رفتن به وضعیت آلفاست. این انرژی، فرا مکان، فرا زمان و هوشمند بوده و به محض آزاد شدن در وضعیت آلفا، موجب درمان و شفای خود به خودی فرد در تمام ابعاد روحی، روانی، جسمی، عاطفی، ذهنی و فکری می گردد...

10 تفاوت عمده بين مغز زنان و مردان    10 تفاوت عمده بين مغز زنان و مردان

 

بار ديگر که همسر، دوست يا پدر و مادرتان به شما تذکر دادند که چطور بايد کاري را انجام مي‌داديد، در اين صورت به اين ده فرق اساسي بين مغز زن و مرد رجوع کنيد...                    

سندروم ری
سندرم ری آسیب مغزی (آنسفالوپاتی) ناگهانی(حاد) و مشکلات عملکرد کبد است که علت آن ناشناخته است. این سندرم به دلیل استفاده آسپیرین برای درمان آبله مرغان یا آنفولانزا در کودکان پدیدار می شود. با این حال که آسپرین به دارویی معمولی تبدیل شده است اما دیگر آسپرین برای استفاده معمول در کودکان توصیه نمی شود.
اگرچه سندرم ری می تواند در هر سنی ایجاد شود ولی این بیماری اساساً مخصوص کودکان است. این بیماری تمام ارگان های بدن را تحت تاثیر قرار می دهد اما عارضه اصلی آن بر روی مغز و کبد پدیدار می شود.سندرم ری نادر است، اما گاهی شدید می شود و موجب مرگ در کودکان و نوجوانان می گردد.

 

این بیماری که نامش از داگلاس ری، پاتولوژیست استرالیایی گرفته شده است، اولین نفری بود که این سندروم را در سال 1963 تشخیص داد، ولی هنوز هم این سندروم به خوبی شناخته نشده است. مطالعات مختلف این سندروم را به استفاده از آسپیرین (با نام دیگر سالیسیلات) یا داروهای حاوی آسپیرین به عنوان عامل ایجاد سندروم ری، در مدت ابتلای فرد به بیماری ویروسی ربط داده اند.
از زمانی که این ارتباط کشف شد، موارد ابتلا به آن کاهش یافت و پزشکان دیگر برای کودکان و نوجوانان به خصوص در مدت ابتلا به بیماری های ویروسی، آسپیرین تجویز نکردند

کودک را نترسانید

یک روانشناس کودک بدترین راه برای تنبیه کودکان را ترساندن آنان دانست

"مرضیه محبوبی"، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_ منطقه همدان، تصریح کرد: به دلیل اینکه سنین هشت و 9 ماهگی مرحله رشد کودک بوده و او به تازگی با دنیای اطراف خود آشنا می‌شود و افراد را بهتر می‌شناسد، ترس در این دوران طبیعی است.

وی افزود: از مهم‌ترین عوامل ترس در سنین دو تا سه سالگی نیز ورود به مکان‌های جدید، ترس از جدا شدن و نبود مادر است.

محبوبی اظهار کرد: والدین برای اینکه کودک با محیط جدید مثل مهد اخت بگیرد، باید او را از یک هفته تا 10 روز همراهی کرده تا او هر چه بهتر بتواند ارتباط برقرار کند.

وی با اشاره به ترس کودک از صداهای بلند گفت: چون رحم مادر مکانی آرام برای کودک بوده‌ و او یکباره در دنیای جدید رها شده و در شرایط بزرگتری قرار می‌گیرد، از صداهای اطرافش دچار ترس می‌شود.

محبوبی با اشاره به تاثیر والدین در ایجاد ترس در فرزند خود خاطرنشان کرد: والدین 70 تا 80 درصد در ترس کودک نقش دارند.

وی ادامه داد: این ترساندن به دو دلیل است، یا خود والدین از چیزهایی می‌ترسند و آن ترس را به کودک منتقل می‌کنند ‌یا اینکه فرزند خود را برای حرف شنو کردن دچار ترس می‌کنند. کانون

تفاوت در ساختار مغز مثبت اندیش و منفی اندیش

حقیقات اخیر روانشناسان دانشگاه ایالتی میشیگان نشان می دهد که منفی نگری یا مثبت اندیشی مربوط به نحوه اتصالات نرون های مغز است.

 

این اولین باری است که محققان نشانگری در مغز یافته اند که حاکی از تفاوت اتصال سیستم اعصاب در افراد منفی نگر و مثبت اندیش است.
پیش از این تصور می شد که اراده انسان مهمترین عامل در نحوه نگرش اوست؛ ولی این تحقیقات نشان می دهد که ساختار مغزی نقش عمده ای در تفکر انسان دارد و انسان ها به دوسته منفی نگر و مثبت اندیش تقسیم بندی می شوند.

در این تحقیقات 71 داوطلب خانم مورد بررسی قرار گرفتند. به این داوطلبان تصاویر ناراحت کننده ای نشان داده شد و خواسته شد تا در مورد آن مثبت فکر کنند. به طور همزمان فعالیت ذهنی داوطلبان ثبت می شد.

بلوغ ناخوانده بلوغ ناخوانده

روزهای کودکی که به آخرش نزدیک می‌شود، وقتی قرار است فرد به دنیای بزرگسالی قدم بگذارد، به تدریج نوجوانی را تجربه می‌کند. دورانی که مهم‌ترین اتفاقش، بالغ شدن است. درست است که از قدیم گفته‌اند عجله کار شیطان است اما گاهی برخی چیزها در زندگی‌مان با‌عجله اتفاق می‌افتند و این دست ما نیست، یکی از این اتفاقات نابه‌هنگام بلوغ زودرس است.

بلوغ زودرس
بلوغ دوره‌ای است که فرد برای زندگی پخته می‌شود و به توانایی‌های فیزیکی‌، روانی‌، جنسی و اجتماعی دست پیدا می‌کند. اما مهم‌ترین توانایی که فرد به آن می‌رسد، بلوغ جنسی است و از این جهت مهم‌ترین است که در ظاهر فرد نیز نمود پیدا می‌کند و در نحوه‌ی رفتار و تعامل با دیگران موثر است و از طرفی بلوغ‌های دیگر را هم تحت‌تاثیر قرار می‌دهد...

چرا معمولا از عکس خودمان راضی نیستیم؟ چرا معمولا از عکس خودمان راضی نیستیم؟

 

بسیاری از افراد از عکس های خود راضی نیستند یا دست کم تصور می کنند عکس هایی که از آنها گرفته شده زاویه مناسبی ندارند.
افراد در مورد صداهای ضبط شده خودشان همین عقیده را دارند.بررسی ها نشان می دهد از آن جا که صدایی که ما از خودمان می شنویم حاصل ترکیب صداهای هدایت شده توسط هوا و صدای هدایت شده به گوشمان از طریق استخوان و سینوس های سرطان است پس صدای دریافتی تا حد زیادی با صدایی که دیگران تنها از طریق هدایت هوایی می شنوند تفاوت دارد.


گفتنی است در مورد عکس پاسخ را می توان تنها در یک کلمه خلاصه کرد: آینه!
علت اینکه عکس هایمان به نظرمان عجیب اند و تصور می کنیم با خودمان شباهت کمی دارند این است که ما پیوسته برای دیدن خودمان از آینه استفاده می کنیم.


روانشناسان در جریان تحقیقی دریافتند که اشخاص همواره به عکس هایی که مطابق تصویر آینه ای هستند علاقه بیشتر دارند.

 

گل درمانی و سلامت روحی. گل درمانی و سلامت روحی.

گل ها در فرهنگ اصيل ايراني نماد لطافت و نو شدن هستند و از آن ها در کارهاي زيادي از جمله رنگرزي يا تهيه گلاب بهره گرفته مي شد. در کتب کهن ما نيز همنشيني گل به عنوان يکي از راهکارهاي ايجاد آرامش مطرح شده است. محققان به تازگي دريافته اند رايحه گل ها به ويژه گل رز در تقويت حافظه و افزايش آرامش موثر است. آن ها اين يافته هاي جديد را با علومي ديگر پيوند زده اند و شيوه اي به نام گل درماني را ابداع کرده اند...

شعله استرس را با یک لیوان آب خاموش کنید. شعله استرس را با یک لیوان آب خاموش کنید.

به دنبال راهي ساده براي رها شدن از زندگي پُراضطراب هستيد؟ پس يک ليوان آب ميل کنيد.
رابطه مصرف آب و کاهش استرس به صورت کاملا مستند ثابت شده است. بعد از اکسيژن، حياتي‌ترين ترکيب براي بدن آب است.
بدون آب، بدن شما دهيدراته (کم‌آب) مي‌شود و توليد هورمون‌هاي قدرتمندي مانند آدرنالين و کورتيزول افزايش مي‌يابد. اين‌ها هورمون‌هايي هستند که در شرايط ستيز و گريز توليد مي‌شوند. به عبارتي اين هورمون‌ها بدن را براي شرايط اضطراري و عکس‌العمل‌هاي ناگهاني و سريع آماده مي‌کنند. به عنوان مثال ضربان قلب را تندتر مي‌کنند، تنفس را شديدتر مي‌کنند و قند خون را بالا مي‌برند...

علل استفاده از آرایش در بین دختران و زنان علل استفاده از آرایش در بین دختران و زنان

 

شناخت و پذیرفتن ظاهر و تغییرات جسمانی، یکی از موضوعات مهمی است که هر نوجوان دختر در حدود 10 سالگی تا 14 سالگی، با آن دل مشغولی ذهنی بسیاری پیدا می کند . به همین خاطر، بسیاری از دختران در این برهه سنی، به طور محسوسی دچار کمبود اعتماد به نفس می شوند، مدام تصویر بدنی خود را زیر سوال می برند و در مورد چگونگی پذیرش آن شک و تردید بسیار دارند.یکی از مهمترین دغدغه های والدین در دوران بلوغ ، آرایش کردن دختران است. بسیاری از والدین از استفاده فرزندشان از لوازم آرایشی شاکی هستند و می گویند ما نمی دانیم با این علاقه فرزندمان چگونه باید برخورد کنیم؟!

با افزایش شناخت و آگاهی درباره بلوغ و ویژگی های این دوران می توان علت علاقه مندی دختران به استفاده از لوازم آرایشی را مشخص نمود. توجه بیش از حد به وضعیت ظاهری و اندام، عمده ترین دل مشغولی ذهنی نوجوانان به خصوص دختران نسبت به خویش است. جنبه های منفی ظاهر، رشد نابرابر اندام ها، بزرگ شدن بینی و... به علت تغییرات نا بهنگام بلوغ است.

دختران با گرایش به استفاده از لوازم آرایشی می خواهند عیوب خود را بپوشانند و جلب توجه و ابراز وجود کنند. به هر میزانی که اعتماد به نفس کمتر باشد شدت تمایل به استفاده از این وسائل بیشتر خواهد بود. به دیگر سخن، اعتماد به نفس مولفه ای است که می تواند ریشه این نوع رفتار دخترانه باشد.

آرایش کردن یا نکردن؟! نه، مسئله این نیست. مشکل امروز، تنها در از بین رفتن مرزهای آرایشی و پائین آمدن سن آرایش است. اگر در گذشته، آرایش از سن وسال خاصی وبه صورت در موقعیت‌های مختلف کاربرد داشت، امروز دیگر مرزی برای آن باقی نمانده. در طول یک قرن گذشته و سرخاب و سفیداب جای خود را به انواع و اقسام لوازم آرایشی داده اند.

 

عوامل آرایش کردن بیش از حد:

پاها شخصیت انسان را لو می دهند

اکثر انسان‌ها می‌توانند حالات چهره خود را کنترل کنند، اما معمولا ادعا می‌شود که حرکات خاص بدن و چگونگی نگاه کردن می‌تواند نشانه‌هایی از دروغ گفتن، عصبی بودن، خیانت کردن و مانند آن را فاش کند.....
بسیاری از مردم نمی‌دانند پاهای انسان‌ها می‌توانند پیام‌های رمزآلودی در مورد شخصیت ،تمایلات و افکار انسان‌ها از خود نشان دهند. تحقیقات نشان می‌دهد انسان‌ها در زمان دروغ گفتن پاهای خود را به طور غیرعادی بی‌حرکت نگاه می‌دارند تا حد ممکن دیگران را متوجه دروغ گفتن خود نکنند.


زنان نیز معمولا مردان را از روی شکل کفش‌هایشان و این که به چه میزان تمیز است و با دیگر لباس‌هایشان همخوانی دارد ارزیابی می‌کنند.
مردان در زمان عصبی بودن معمولا حرکت پاهایشان افزایش پیدا می‌کند، اما زنان دقیقا بر خلاف مردان در هنگام عصبانیت پاهای خود را بی‌حرکت نگاه می‌دارند.
افراد خجالتی هم معمولا پاهای خود را تکان می‌دهند که این نشان از راحت نبودن آنها در یک جمع خاص دارد. افراد مغرور و متکبر از سوی دیگر حرکت پای کم‌تری دارند.


سندرم پای بی قرار

به طور کلی سندرم پای بیقرار یک اختلال حرکتی می باشدکه به صورت یک اضطرار برای حرکت دادن پاها در هنگام خواب خود را نشان ميدهد.

علائم RLS یا سندرم پای بیقرار :
این علائم از فردی به فرد دیگر متفاوت است و توصیف آن نیز مشکل است. اغلب مردم احساسي مثل مورمور شدن یا احساسي مثل حرکت حشرات روی پوست ، در پاهایشان دارند.البته این احساس کاملا" با درد ناشی از گرفتگی عضلانی متفاوت بوده و اغلب در ساق پا به وجود می آید، این وضعیت در حالت نشسته یا دراز کش بدتر می شودحال آنکه با دراز کردن یا حرکت دادن پاها بطور موقت بهبود پیدا میکند.
و اما این علایم را برخی از مردم در بازوها یا سایر قسمتهای بدنشان نیز دارند.


درعده ای از مردم ،این علایم گهگاه ایجاد می شود و در برخی دیگر همیشه وجود دارد.
ایجاد علایم شبانه باعث می شودکه بیمار مجبور شود که پاهایش را دراز کرده یا تکان دهد که معمولا این حالت مانع شروع یا ادامه ی خواب می شود و در نتیجه ی این مسائل است که خواب افراد مبتلا به RLS کیفیت خوبی ندارد و آنها به این ترتیب در طول روز احساس خستگی زیادی می کنند و معمولا نمی توانند کارها و فعالیتهای اجتماعی خود را به نحو احسن انجام دهند.

بوییدن این گیاه حافظه را تقویت میکند. بوییدن این گیاه حافظه را تقویت میکند.

استشمام کردن گياهان مي تواند به بيماران کمک کند که داروي خود را سر وقت مصرف کنند و يا حتي به افراد فراموشکار کمک کند تا تولد دوستانشان را سر وقت تبريک بگويند...

توت بخورید تا مغزتان جوان بماند

 نتایج پژوهش جدید دانشمندان حاکی از ان است که مصرف انواع توت جلوی پیر شدن مغز و از دست رفتن حافظه را می گیرد.

 توت فرنگی، شاه توت و توت آبی دارای مقادیر بالایی از ترکیباتی به نام پلی فنولیک هستند که به مغز کمک می کند فعالیت های ضروری خود را انجام دهد. مصرف میوه های دارای رنگدانه های نارنجی پررنگ، قرمز یا آبی حتی می تواند فرایند از دست دادن قدرت مغز را معکوس کند.

 

 ترکیبات طبیعی پلی فنولیک که در میوه ها ، سبزیجات و آجیل یافت می شود، دارای اثر آنتی اکسیدان و ضد التهابی هستند که می توانند افراد را در برابر عوارض مرتبط با بالا رفتن سن حفاظت کند. ترکیبات پلی فنولیک در توت ها به سلولهای میکروگلیا که پروتیین های سمی مرتبط با از دست دادن حافظه در اثر پیری و دیگر نشانه های زوال مغزی را از بین میبرد، کمک می کند.

 

سلولهای میکروگلیا در اثر پیری در انجام وظایف خود ناتوان می شوند و این امر منجر به انباشته شدن مواد زاید می شود.

همچنین، این سلولها دچار افراط در انجام نقش خود شده و به سلولهای سالم در مغز آسیب می رسانند.

به افراد توصیه می کنیم، میوه را به صورت کامل مصرف کنید تا از صدها ترکیب شیمیایی موجود در آن که موجب افزایش سلامت در افراد می شود، بهره مند شوید.

سندرم قلب شکسته

حتما داستان های عاشقانه ای مثل تراژیک را شنیده اید؛ داستان هایی مانند خانمی که بعد از خواندن نامه خداحافظی نامزدش به زمین افتاده و دیگر بلند نشده . در واقع نام این سندرم برای اولین بار در سال ۱۹۹۱ با عنوان «تاکوتسوکاردیوپاتی» توسط پزشکان ژاپنی معرفی شد.


کاترین همیشه آرزوی مادر شدن داشت بنابراین وقتی متوجه شد باردار است به همراه همسرش جشن باشکوهی برگزار کردند. آنها مدت ها بود منتظر چنین روزی بودند اما درست ۱۲ روز قبل از زایمان، پزشکان نسبت به زنده بودن جنین شک کردند و بعد از معاینه متوجه شدند جنین مرده است. چند ساعت بعد از اینکه جسم بی جان کودک تحویل کاترین شد، او غش کرد و افتاد و این در حالی بود که هیچ مشکل جسمی برای کاترین پیش نیامده بود. پزشکان بعد از معاینه او متوجه شدند که او دچار سندرم قلب شکسته شده است. در این وضعیت قلب واقعا نمی شکند بلکه دچار ضعف عضلانی و عملکردی می شود و حالتی مانند سکته قلبی را تجربه می کند. دلیل این اتفاق هم ناراحتی، دلتنگی و شکست های عاطفی و حتی کاری می تواند باشد...


درمان بیماری های عصبی با سگ ها درمان بیماری های عصبی با سگ ها

يک مرکز درماني در سيبري از سگهاي آموزش ديده براي درمان برخي بيماريهاي عصبي استفاده مي کند.با کمک سگ‌هاي آموزش ديده بيماري‌هايي مانند بيماري سيستم عصبي درمان مي‌شود...

ویتامینی ارزان ودر دسترس برای درمان افسردگی ویتامینی ارزان ودر دسترس برای درمان افسردگی

اسيد فوليک يکي از انواع ويتامينهاي گروه B است زمانيکه اسيد فوليک براي درمان کمبود آن مصرف مي‌شود بايد به همراه آن ويتامين B۱۲ نيز مصرف گردد اين دو مکمل براي بهبود سلامت اعصاب مفيد مي‌باشند.

مثل یک نابغه فکر کنید... مثل یک نابغه فکر کنید...

 

شما هم میتوانید مثل یک نابغه فکر کنید،گرچه ممکن است باور نداشته باشید که نابغه اید!نوابغ راهکارهای خاصی برای هدایت افکار خویش به کار می گیرند.شما نیز میتوانید با این راهکارها آشنا شوید و در زندگی روزمره آنها را به کار گیرید:

1-مسائل را از زاویه های مختلف بررسی کنید.

زاویه ی دید خود را باز کنید و هنگام مواجه شدن با یک مسئله،از زاویه های مختلف به آن نگاه کنید.این امر به شما کمک میکند همه ی جوانب را در نظر بگیرید و نگاه تازه ای به مسئله داشته باشید.حتی شاید اولین فردی باشید که چنین برداشتی داشته است.داوینچی معتقد بود همیشه اولین فکر بهترین فکر نیست. در بیشتر مواقع ماهیت یک مسئله با تغییر زاویه ی دید تغییر می کند و به مسئله ی جدیدی تبدیل میشود.

۲-تصویر سازی کنید.

وقتی انیشتین درباره ی مسئله ای فکر میکرد،همیشه لازم می دانست که موضوع مورد نظر را تا حد امکان فرمول بندی و تصویر سازی کند و برای این منظور از تصویر و نمودار استفاده میکرد. او راه حل ها را در ذهن تصویر و طبقه بندی میکردو اعتقاد داشت کلمات و اعداد به خودی خود نقش معناداری در فرایند تفکر ندارند و برای درک بهتر موضوع،باید به صورت تصویر،نموداروطرح آماده شوند...

ارتباطات غیرکلامی و انواع آن ارتباطات غیرکلامی و انواع آن

 

به گفته متخصصان، بخش عمده‌اى از ارتباطات ما باديگران، غيرکلامى است. هر روز، ما به صدها و گاه هزاران نفر با نشانه‌ها و رفتارهاى غيرکلامى مانند حالت بدن (طرز نشستن، طرز ايستادن، ژست و قيافه کردن)، حالت چهره، حالت چشم‌ها، حرکات سرو دست، و آهنگ و لحن صدا، پاسخ مي‌گوئيم و واکنش نشان مى‌دهيم. از نحوه دست دادن تا آرايش موهايمان، همه اين جزئيات غيرکلامى، نشانگر اين هستند که ما که هستيم و بر چگونگى ارتباط ما با ديگران تأثير مى‌گذارند.
 پژوهش‌هاى علمى درباره رفتارها و ارتباطات غيرکلامى از سال ١٨٧٢ با انتشار کتاب «بيان هيجانات در انسان و حيوانات» نوشته چارلز داروين آغاز گشت. از آن زمان تاکنون، پژوهش‌هاى فراوانى بر روى انواع، تأثيرات و نحوه بيان رفتارها و ارتباطات غيرکلامى صورت گرفته است. با وجودى که اين علائم غالباً آنقدر ظريف هستند که ما به طور هشيارانه از وجودشان آگاه نيستيم، امّا پژوهش‌ها چند نوع مختلف از ارتباطات غيرکلامى را شناسايى کرده‌اند.
 در بسيارى موارد، ما به انتقال اطلاعات از راه‌هاى غيرکلامى و با استفاده از مجموعه‌اى از رفتارها مى‌پردازيم. براى مثال، ما ممکن است براى نشان دادن مخالفت خود، از ترکيب اخم کردن، دست به سينه ايستادن و خيره شدن استفاده کنيم. در ادامه، ٨ رفتار غيرکلامى عمده آورده شده است:


فرهنگ لغت نقاشی ها(قسمت دوم)

قلب:قلب نمادی از جوهر و اساس ما است.اگر شما قلب بکشید شخصی عمیقا احساسی هستید.نقاشی آشنای قلبی که با تیری سوراخ شده،نشانگر خیالبافی و احساسات آرمانی است.اگر شما مجرد هستید و در آرزوی عشق و دوست داشتن به سر میبرید،شکل نوک تیر نیز مهم میباشد،تیز بودن آن نقطه نشان می دهد که خشم زیادی در ناهشیار شما وجود داردو گرد و دایره ای بودن آن نشان میدهد که شما از عشق رضایت زیادی دارید.

گردباد:شما احساس ضعف می کنید چنان که گویی زندگیتان از کنترل خارج شده است.شما شکست خورده و احتمالا خیلی عصبانی میباشید.شما ممکن است تمایلات وسواسی داشته باشید که کنترل آنها خیلی دشوار است.

درختان:درخت نماد پایه ی زندگی است و به میزان زیادی در متون مذهبی و اسطوره شناسی به آن اشاره شده است.درختی که  با شاخه های بی برگ کشیده میشود نشان میدهد که شما از نظر اجتماعی ناراحت و زمانیکه...
افسردگی از نوع فیسبوکی افسردگی از نوع فیسبوکی

 

آیا از آن دسته آدم‌هایی هستید که وقت زیادی را در چت‌روم‌ها و وبسایت‌های اجتماعی می‌گذرانید؟

 

فیسبوک یک شبکه اجتماعی خوب است البته با قابلیت اعتیاد بالا .اگر شما مدت زمان زیادی را در فیس بوک می گذرانید ،به احتمال زیاد یک معتاد به فیس بوک هستید.

هرچند امروزه استفاده از وب‌ سايتهاي اجتماعي براي مطلع شدن از حال همديگر بسيار معمول شده اما اين روش مي‌تواند موجب افسردگي و غمگيني شما شود.

دکتر گوئن اوکيف محقق در زمينه سايت‌هاي اجتماعي و تاثير آن روي کودکان و نوجوانان در اين باره گفت: سايت فيس‌بوک داراي جنبه‌هاي خاصي است که مي‌تواند براي کودکاني که از کمبود اعتماد به نفس رنج مي‌برند خطرناک باشد.

اين کودکان با ديدن تصاوير شاد دوستانشان در فيس‌بوک که اوقات بسيار خوشي را سپري مي‌کنند، يا موقعيت‌هاي خوبي در زندگي خود به دست آورده‌اند يا مانند اين‌ها، ممکن است احساس سرخوردگي و نااميدي پيدا کرده و حتي تصور کنند هيچ نکته مثبتي در زندگي آن‌ها وجود ندارد.

ممکن است بعضي از نوجوانان از امکانات يا شرايط برابر با ديگران برخوردار نباشند و با ديدن اين تصاوير زمينه براي ابتلا به افسردگي در آن‌ها فراهم شود.

نقاشی های شما چه چیزی درباره ی خودتان به شما می گویند؟

نقاشی های بی اختیار شما چیزهای زیادی درباره ی شخصیت تان به شما می گویند.اگرچه در برخی مواردممکن است شما معنایی که نقاشیتان بیانگر آن است را دوست نداشته یا اعتقادی به آن نداشته باشید ولی آنها راه ارتباطی شما و ضمیر ناهشیارتان میباشد.

زمانیکه که فروید روانکاوی را کشف کرد او به بیماران معنای گفته های خودشان را تفسیر میکرد.موقعی که روانکاوی به درمان کودکان گسترش یافت روان درمانگران معانی بازی های کودکان را تفسیر کردند.نقاشی ها نیز نوعی بازی به شکل دیداری هستند.همانند اشتباهات زبانی‌‌/رویاها/فراموش کردن اسامی و علایم نوروتیک نقاشی ها نیز تمایلات خود انگیخته ای میباشند که به اعتقاد فروید ریشه در دوران کودکی دارند.

بنابراین قبل از خواندن تحلیل نقاشیتان به شما توصیه میکنیم یک خودکار و دفتر یادداشت یا دستمال یا هر چیز ممکن دیگر را تهیه کرده و نقاشی کنید و بعد به تفسیر نقاشی خودتان نگاه کنید:

سیب:سیب میوه ای است که آدم و حوا را در بهشت وسوسه کرد.بنابراین در آیین مسیحیت این میوه نشان دهنده وسوسه/از دست دادن بهشت و معصومیت و بی گناهی است.به این ترتیب میتواند نشان دهنده ی گناه و شرمندگی در وجود شما باشد.در اساطیر یونان این میوه نشان دهنده ی عشق و علاقه است. افرادی که این میوه را نقاشی میکنند به احتمال زیاد افرادی سرکش و بد میباشند و به جنبه های حسی زندگیشان علاقمند میباشند.

پیکان ها:پیکان ها بیانگر هدف و جاه طلبی شما هستند. پیکان ها انواع مختلفی دارند که هر کدام صفات شخصیت متفاوتی را نشان میدهند...

 

کانال سایت در تلگرام صفحه سایت در اینستاگرام