close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
خانواده و ازدواج
کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
عامل موثر در طلاق عاطفی

یکی از پدیده های شناختی که در روابط زناشویی بسیار مهم  است طرحواره های ناسازگار اولیه هستند . طرحواره  مفهومی در روانشناسی شناختی است که به بررسی این  نکته می پردازد که افراد چگونه می اندیشند، چگونه ادراک وپردازش می کنند و چگونه اطلاعات را به یاد می آورند. طرحواره های ناسازگار موجب سوگیری در تفسیر رویدادها می شوند. این سوگیری ها در آسیب شناسی روانی به صورت  سوءتفاهم، نگرشهای تحریف شده، فرض های نادرست هدفها و انتظارهای غیرواقع بینانه در همسران پدید می آیند و این سوء برداشتها بر ادراکها و ارزیابی های بعدی تأثیر می گذارند زیرا طرحوارهها در مسیر زندگی تداوم دارند و بر چگونگی رابطه ی فرد با خود و دیگران به ویژه شریک زندگی تأثیر دارند، ازآنجا که طرحواره های ناسازگار ناکار آمدند، ناخشنودی در روابط زناشویی را در پی دارند و  زمینه را برای جدایی فراهم می کنند.

 

رشد طرحواره اغلب به دوران کودکی بازمی گردد. مطابق نظریه یانگ  بعضی افراد به خاطر تجارب منفی  طرحواره های ناسازگار اولیه ای را ایجاد می کنند که بر شیوه تفکر، احساس و رفتار آنها در روابط صمیمانه بعدی و سایر جنبه های زندگی شان تأثیر میگذارد. یانگ معتقد است که طرحواره ها به دلیل ارضا نشدن نیازهای هیجانی اساسی دوران کودکی به وجود می آیند که این نیازها عبارت اند از: دلبستگی ایمن به دیگران، خودگردانی، کفایت و هویت، آزادی در بیان نیازها و هیجانهای سالم، خودانگیختگی و . تفریح، محدودیتهای واقعبینانه و خویشتنداری .

معرفی برنامه اندرویدی

تمایل به ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف یک غریزه بوده که در وجود انسان قرار دارد اما نحوه ارتباط برقرار کردن یک رفتاری است که از شخصی به شخص دیگر متفاوت می باشد.
با وجود رفتارهای متفاوتی که افراد از خود نشان می دهند مطالعاتی بر روی هر دو جنس صورت گرفته که رفتارها و عوامل تسهیل کننده ارتباط تا حدودی کشف شده است.در این برنامه با مطالعه مقالاتی که در اختیارتان قرار می گیرد با تعدادی از این عوامل آشنا خواهید شد.اما مهمترین نکته در ارتباط،حفظ کردن و ادامه دادن آن می باشد که عمده مطالب این برنامه بر روی همین موضوع تکیه کرده است موضوعی که از طریق آشنایی با ویژگی ها و ذات جنس مخالف قابل دسترسی می باشد.

 

در این برنامه سیصد نکته طلایی از مجموع نکات تسهیل کننده برقراری و حفظ ارتباط  در موضوعات مختلف و در بخشهای 10 تایی جمع آوری شده است.از مهمترین ویژگی های این برنامه می توان به محیط گرافیکی مناسب و سادگی مطالب اشاره کرد ضمن اینکه مطالب برنامه به بخشهای کوتاه و چکیده ای از مهمترین ها تقسیم شده تا کاربر در مدت زمان کوتاه به مطالب مفیدی دسترسی پیدا کند.

دانلود از بازار

دانلود از مایکت

عشق ورزیدن به مردی که محبت شما را بی جواب می‌گذارد عشق ورزیدن به مردی که محبت شما را بی جواب می‌گذارد

 

10 راه بهبود برای مواجه شدن با مردی که عشق ومَحبت شما را بی جواب میگذارد :

 

1.تقاضای کمک کنید .

نه ! اشتباه نکنید همین الان گوشی تلفن را بر ندارید و به دوستتان زنگ نزنید یا سراغ خانم همسایه نروید ! لطفا از کسی کمک بخواهید که واقعا بی طرف و با شناخت کامل از شما و روحیاتتان می تواند کمک کند .یک روان درمانگر یا شرکت در کلاس های گروه درمانی بهترین انتخاب است.این را هم بپذیرید که از خودتان در این زمینه به تنهایی کاری ساخته نیست ،پس لطفا نگویید که نیازی به مشاور ندارم !

 

2.بهبود خود را نخستین اولویت زندگی تان در نظر بگیرید .

تا کی می خواهید به فکر تغییر دادن کسی که دوستش دارید باشید ؟ خیالتان را راحت کنم ! مردها را نمی شود تغییر داد اصلا تغییر دادن انسان کار دشواری است ،چه کاری است ؟!! همین انرژی را صرف بهبود وضع روحی و جسمی خودتان کنید .مطمئن باشید زودتر هم نتیجه می گیرید .بیشتر روی نقاط منفی شخصیت خود دقت کنید و برای اصلاح کردن آن ها وقت بگذارید .

 

3.در کارگاه های گروه درمانی شرکت کنید.

خودمانیم این کارگاه ها هر چقدر هم حرف های کلیشه ای بزنند بهتر نیستند ازپشت سر دیگران حرف زدن ؟! اجازه بدهید مدتی از حرف زدن پشت سر دیگران و حتی عشقتان دور شوید به مسائل مثبت و مفید فکر کنید در فضا و شرایطی خودتان را قرار دهید که حالتان بهتر شود .اما ،لطفا حتما تحقیق کنید که این کارگاه ها علمی و مفید باشند .

 

معیارها و دیدگاه های مردان برای ازدواج معیارها و دیدگاه های مردان برای ازدواج

 

اگر تا 70-80 سال قبل زنان منطقی و قابل اعتماد برای مردان جذاب بودند، مردان امروزی زن های عاشق پیشه و تحصیل کرده را ترجیح می دهند. زنانی اجتماعی و باهوش که چشم انداز اقتصادی خوبی هم دارند.

نتایج تحقیقاتی که منتشر شده نشان می دهد 7معیار اولیه مردان برای انتخاب همسر این‌ها هستند: عشق و جاذبه متقابل، قابل اعتماد بودن، ثبات و بلوغ عاطفی، هوش و تحصیلات، دلنشین(مهربان) بودن، اجتماعی بودن و سلامتی.

*معیارهای انتخاب همسر از نظر مردان ایرانی به ترتیب: نجابت، زیبایی، آشپزی

*معیارهای انتخاب همسر از نظر مردان جهان (غیر ایرانیها) :  هوش ، هیجان انگیز بودن، باز بودن از نظر احساسی و روحی

 

دیدگاه مردان در مورد همسر ایده آل:

کودکان طلاق و بی سرپرست سیستم ایمنی ضعیف تری دارند کودکان طلاق و بی سرپرست سیستم ایمنی ضعیف تری دارند

 

پژوهشگران معتقدند طلاق و یا مرگ یکی از نزدیکان سیستم ایمنی بدن بچه‌ها را آنقدر ضعیف می‌کند که حتی یک بیماری و یا سرماخوردگی کوچک می‌تواند جان آن‌ها را به خطر بیاندازد.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، اضطراب شدیدی که به خاطر این جدایی به کودک وارد می‌شود ،ترشح هورمون کورتیزول را به شکل قابل توجهی در بدن او افزایش می‌دهد و توان بدن او را برای مقابله با بیماری‌ها پایین می‌آورد.
خانم‌ها و آقایان قبل از جدایی از یکدیگر باید به فکر سلامتی فرزندانشان باشند و برای حفظ سلامتی فرزندانشان بیشتر روی تصمیم خود و هدف‌های آینده‌شان فکر و تجدیدنظر کنند.

معیارهای زنان برای ازدواج ، در سنین مختلف معیارهای زنان برای ازدواج ، در سنین مختلف

 

اگر یکی از مردهای فامیل تان شکست خورده از خواستگاری برگشته، خواندن این مطلب را به او پیشنهاد کنید. محققان می گویند نه شنیدن از یک زن، همیشگی نیست. از نظر آنها کافی است کمی شانس با مرد خواستگار همراه باشد و زن رویاهایش، تا 10 سال دیگر ازدواج نکند. چرا که به گفته پژوهشگران، نظر زن ها در مورد ازدواج هر ده سال یک بار زیر و رو می شود و ممکن است زنی که در دهه سوم زندگی اش به یک خواستگار نه گفته، ده سال بعد پشیمان شود و تصمیم بگیرد با همان مرد ازواج کند.
دیلی میل می نویسد مردها در دنیای زنان به 5 دسته تقسیم می شوند و خانم ها هر 10 سال یک بار، آرزوی ازدواج با یک گروه از این افراد را در سرشان می پرورانند. اگر هنوز هم نمی توانید چنین ادعایی را باور کنید، این مطلب را تا انتها بخوانید...

تست روانشناسی مخصوص دختر خانم ها.....!! تست روانشناسی مخصوص دختر خانم ها.....!!


1ـ دارید با دوست پسرتون تو پارک قدم می‌زنید و در مورد هوا صحبت میکنید که چند تا بچه شر بهتون تیکه میندازند. مثلاً میگن: خوش به حالت!......

الف) دوست پسرتون درحالی که پشت به شما ازتون محافظت میکنه شروع میکنه به دعوا کردن و کتک خوردن.

ب) جوری که شما بشنوید و اون پسرهای شر نشنون چند تا ف ح ش از اون خفن هاش نثارشون میکنه.

ج) در حالی که نمیتونه خنده هاشو پنهان کنه میگه راستی امروز چقدر هوا گرمه.

 

کانال سایت در تلگرام صفحه سایت در اینستاگرام