close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
عشق
کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
معرفی برنامه اندرویدی

تمایل به ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف یک غریزه بوده که در وجود انسان قرار دارد اما نحوه ارتباط برقرار کردن یک رفتاری است که از شخصی به شخص دیگر متفاوت می باشد.
با وجود رفتارهای متفاوتی که افراد از خود نشان می دهند مطالعاتی بر روی هر دو جنس صورت گرفته که رفتارها و عوامل تسهیل کننده ارتباط تا حدودی کشف شده است.در این برنامه با مطالعه مقالاتی که در اختیارتان قرار می گیرد با تعدادی از این عوامل آشنا خواهید شد.اما مهمترین نکته در ارتباط،حفظ کردن و ادامه دادن آن می باشد که عمده مطالب این برنامه بر روی همین موضوع تکیه کرده است موضوعی که از طریق آشنایی با ویژگی ها و ذات جنس مخالف قابل دسترسی می باشد.

 

در این برنامه سیصد نکته طلایی از مجموع نکات تسهیل کننده برقراری و حفظ ارتباط  در موضوعات مختلف و در بخشهای 10 تایی جمع آوری شده است.از مهمترین ویژگی های این برنامه می توان به محیط گرافیکی مناسب و سادگی مطالب اشاره کرد ضمن اینکه مطالب برنامه به بخشهای کوتاه و چکیده ای از مهمترین ها تقسیم شده تا کاربر در مدت زمان کوتاه به مطالب مفیدی دسترسی پیدا کند.

دانلود از بازار

دانلود از مایکت

4 مثال واقعی از تشخیص روانشناسی با موضوع عشق و ازدواج

-3 سال از ازدواج دخترم گذشته بود که همسرش به او خیانت کرد و بعد هم از او جدا شد. دخترم از روزی که فهمید زن دیگری در زندگی شوهرش است، به شدت افسرده شد. مدام در حال مرور کردن آن اتفاق است و موضوع خیانت از ذهنش محو نمي‌شود. مشاجره‌های بعد از آن روز هر لحظه در خاطرش زنده مي‌شوند. برای رها شدن از این وضعیت، به خانه ما برگشته، عکس‌های عروسی‌اش را پاره کرده و با همه دوستانی که بعد از ازدواج با آنها آشنا شده بود قطع رابطه کرده. انگار مي‌خواهد باور کند که هرگز ازدواج نکرده.

-دختر شما به سندرم ترومای عاشقی دچار شده. یعنی به‌خاطر اتفاق ناگوار یا همان ترومایی که در زندگی‌اش رخ داده، یکپارچگی روانی‌اش را از دست داده و به نوعی وحشت و درماندگی آزار دهنده دچار شده. چنین ترومایی معمولا بعد از از دست دادن یک عزیز، مورد خیانت قرار گرفتن یا یک شکست عاطفی بزرگ ایجاد مي‌شود. گاهی مبتلایان دچار افسردگی و حتی اختلالات انطباقی جدی مي‌شوند و گاهی سعی مي‌کنند با پاک کردن همه نشانه‌هایی که آنها را به یاد آن حادثه مي‌اندازد، از آن فاصله بگیرند. چنین فردی تنها یک عاشق شکست‌خورده نیست. بلکه به درمان روانپزشکی و روانشناختی نیاز دارد.

عشق ورزیدن به مردی که محبت شما را بی جواب می‌گذارد عشق ورزیدن به مردی که محبت شما را بی جواب می‌گذارد

 

10 راه بهبود برای مواجه شدن با مردی که عشق ومَحبت شما را بی جواب میگذارد :

 

1.تقاضای کمک کنید .

نه ! اشتباه نکنید همین الان گوشی تلفن را بر ندارید و به دوستتان زنگ نزنید یا سراغ خانم همسایه نروید ! لطفا از کسی کمک بخواهید که واقعا بی طرف و با شناخت کامل از شما و روحیاتتان می تواند کمک کند .یک روان درمانگر یا شرکت در کلاس های گروه درمانی بهترین انتخاب است.این را هم بپذیرید که از خودتان در این زمینه به تنهایی کاری ساخته نیست ،پس لطفا نگویید که نیازی به مشاور ندارم !

 

2.بهبود خود را نخستین اولویت زندگی تان در نظر بگیرید .

تا کی می خواهید به فکر تغییر دادن کسی که دوستش دارید باشید ؟ خیالتان را راحت کنم ! مردها را نمی شود تغییر داد اصلا تغییر دادن انسان کار دشواری است ،چه کاری است ؟!! همین انرژی را صرف بهبود وضع روحی و جسمی خودتان کنید .مطمئن باشید زودتر هم نتیجه می گیرید .بیشتر روی نقاط منفی شخصیت خود دقت کنید و برای اصلاح کردن آن ها وقت بگذارید .

 

3.در کارگاه های گروه درمانی شرکت کنید.

خودمانیم این کارگاه ها هر چقدر هم حرف های کلیشه ای بزنند بهتر نیستند ازپشت سر دیگران حرف زدن ؟! اجازه بدهید مدتی از حرف زدن پشت سر دیگران و حتی عشقتان دور شوید به مسائل مثبت و مفید فکر کنید در فضا و شرایطی خودتان را قرار دهید که حالتان بهتر شود .اما ،لطفا حتما تحقیق کنید که این کارگاه ها علمی و مفید باشند .

 

دانلود کتاب صوتی هنر عشق ورزیدن – اریک فروم

طیفی از کشش‌ها یک زن و مرد را به هم نزدیک می‌کند اما تنها یکی از آنها عشق نام دارد. دوستی، محبت، مهرورزی، جاذبه‌های روحانی، جاذبه‌های جسمانی و … هزار جور نام دیگر را می‌توان برای هر یک از این کشش‌ها پیدا کرد اما یکی و تنها یکی عشق نام دارد و اریک فروم به ما می‌گوید که شاه علامت‌ها چه هستند… این کتاب صوتی (ترجمه شده به فارسی) را می توانید در ادامه با لینک مستقیم از سایت audiolib دانلود کنید.

معیارها و دیدگاه های مردان برای ازدواج معیارها و دیدگاه های مردان برای ازدواج

 

اگر تا 70-80 سال قبل زنان منطقی و قابل اعتماد برای مردان جذاب بودند، مردان امروزی زن های عاشق پیشه و تحصیل کرده را ترجیح می دهند. زنانی اجتماعی و باهوش که چشم انداز اقتصادی خوبی هم دارند.

نتایج تحقیقاتی که منتشر شده نشان می دهد 7معیار اولیه مردان برای انتخاب همسر این‌ها هستند: عشق و جاذبه متقابل، قابل اعتماد بودن، ثبات و بلوغ عاطفی، هوش و تحصیلات، دلنشین(مهربان) بودن، اجتماعی بودن و سلامتی.

*معیارهای انتخاب همسر از نظر مردان ایرانی به ترتیب: نجابت، زیبایی، آشپزی

*معیارهای انتخاب همسر از نظر مردان جهان (غیر ایرانیها) :  هوش ، هیجان انگیز بودن، باز بودن از نظر احساسی و روحی

 

دیدگاه مردان در مورد همسر ایده آل:

حسادت از جنس عشق ! حسادت از جنس عشق !

 

احساس تعلق به همراه احساس مالکیت چیزی است که برای خیلی از ما آشناست. حتی در ادبیات و داستان‌های عاشقانه، همیشه عاشق روی معشوق خود نوعی احساس تملک داشته است که اگر به اندازه و متعادل باشد، به زیبایی رابطه می‌افزاید، اما اگر بخواهیم از افسانه لیلی و مجنون فاصله بگیریم و به دنیای امروز برگردیم، حسادت عاشقانه، حس مالکیت، حساسیت و... مسائلی است که در روابط برخی همسران خلل ایجاد کرده و باعث آزار و اذیت طرف مقابل می‌شود.

به گزارش مجله چهاردیواری؛ هرچند کسی که گرفتار این نوع احساس است دلیل وجودش را علاقه زیاد بیان می‌کند و در اوایل ممکن است طرف مقابل او هم از این که همسرش تا این‌قدر دوستش دارد و بر روابط او حساس است احساس خوبی داشته باشد، اما در اغلب موارد بعد از گذشت مدتی، خسته‌کننده خواهد بود.

حتی برخی به دلیل حساسیت زیاد همسرشان، قید زندگی را می‌زنند و عطای زندگی مشترک را به لقای حسادت همسرشان می‌بخشند...

تست روانشناسی مخصوص دختر خانم ها.....!! تست روانشناسی مخصوص دختر خانم ها.....!!


1ـ دارید با دوست پسرتون تو پارک قدم می‌زنید و در مورد هوا صحبت میکنید که چند تا بچه شر بهتون تیکه میندازند. مثلاً میگن: خوش به حالت!......

الف) دوست پسرتون درحالی که پشت به شما ازتون محافظت میکنه شروع میکنه به دعوا کردن و کتک خوردن.

ب) جوری که شما بشنوید و اون پسرهای شر نشنون چند تا ف ح ش از اون خفن هاش نثارشون میکنه.

ج) در حالی که نمیتونه خنده هاشو پنهان کنه میگه راستی امروز چقدر هوا گرمه.

 

عشق های ماهواره ای عشق های ماهواره ای

 

فارغ از باورهاي مذهبي ، واقعيت آن است كه از منظر روان شناسي فردي و خانواده ، تماشاي اين گروه برنامه ها مي تواند منجر به كاهش و تلطيف اثرات مخرب مفاهيمي همچون خيانت ، روابط جنسي آزاد و بي قيد و شرط ، طلاق و جدايي ، ايستادگي در برابر والدين و قوانين خانواده در ذهن مخاطب ، و برداشت غلط از مضاميني همچون آزادي زنان يا برابري زن و مرد در جامعه شود.

عشق ! مفهومي كه خميرمايه بسياري از رمان ها ، نمايشنامه هاي تئاتر ، نقاشي ها و اشعار را از گذشته هاي بسيار دور تا به امروز تشكيل داده و امروزه نيز جوهر حيات بخش طيف وسيعي از فيلم ها و سريال هاي تلويزيوني مي باشد.
داستان هاي عشقي به واسطه ايجاد كشش قوي در مخاطب در تمامي فرهنگ ها مورد توجه خاص فيلمسازان قرار داشته و اين اقبال عمومي در فرهنگ هاي آسيايي به دليل بافت عاطفي و خانوادگي قويتر و همچنين اعمال محدوديت هاي مذهبي و خانوادگي ، از نظر مخاطب ، جذاب تر جلوه مي نمايد.
ايران نيز به عنوان كشوري نسبتا جوان كه به دليل اعمال محدوديت هاي فرهنگي و خانوادگي برخاسته از باورهاي مذهبي و اجتماعي ،‌ عطش آشنايي و مواجه با مفاهيم ممنوعه اي همچون روابط جنسي ، عشقي و . . . در ميان جوانان آن در حال گسترش است ، از اين مقوله مستثني نيست.
در اين ميان برخورد خانواده در گام اول و جامعه به عنوان خانواده بزرگ تر مي تواند نقشي مهم در تعيين ميزان آسيب پذيري جوانان و حفظ يا تخريب اساس تشكيل دهنده خانواده داشته باشد.

بقیه در ادامه مطلب ...

 

خسته ام

عشق ؛چه زیبا بود اگر با تو بود.عشق ؛چه زیبا بود اگر فقط یکبار، فقط یکبار در چشمانت نشانی از آن می دیدم.
عشق ؛چه زیبا بود اگر تنها قلبت برای من میتپید.عشق ؛چه زیبا بود اگر دستانت گرمی میداد به دستانم.عشق ؛چه زیبا بود اگر طنین صدای زیبایت در گوشم یک بار دیگر می پیچید.عشق ؛چه زیبا بود اگر مثل قدیم یک بار به لبانت دوستت دارم را می آوردی.عشق ؛چه زیبا بود اگر من را لایق دیدن چشمانت میدانستی.عشق ؛چه زیبا بود اگر فقط من بودم و تو بودی و دیگر خدا

چه عشق‌هایی بی‌سرانجام خواهد بود؟
 

معمولا عمر زندگی مشترک کسانی که بر اساس معیارهای منطقی و منافع مشترک ازدواج می‌کنند بیش از زندگی زوج‌هایی است که تنها عشق را دستمایه شروع زندگی قرار داده‌اند.

بعد از ازدواج و فروکش کردن شعله‌های عشق، زن و مرد عاشق دیگر دلیلی برای ادامه زندگی مشترک ندارند؛ اما کسانی که براساس معیارهای منطقی ازدواج کرده‌اند، به دلیل ریشه دار بودن منافع مشترک (مانند مسائل مالی)، انگیزه بیشتری برای ادامه زندگی دارند.

بی سرانجامی در عشق


عشق حالات متفاوتی دارد. متداول‌ترین شیوه عشق ورزی در ایران، پدیده عشق القایی است. این عشق برپایه فاصله فیزیکی بین دو جنس شکل می گیرد. همانگونه که دو آهنربای غیر همنام در صورت قرار گرفتن در فاصله مناسب همدیگر را جذب می کنند، هنگامی که زنی با ابراز علاقه مردی رو به رو می‌شود، این اثر القایی احساس مرد است که عشق متقابل را در او شکل می‌دهد.

در واقع زن فارغ از شخصیت مرد، عاشق عشق ورزی او می‌شود. زن و مرد هر چه به یکدیگر نزدیکتر باشند، احتمال شکل‌گیری احساس مشترک در آنها بیشتر است. پس از ایجاد شرایط محیطی و نزدیکی بین زن و مرد، یکی از طرفین به دلایلی چون وضعیت روحی و روانی،‌ نوع بینش، شرایط خانوادگی و میزان آگاهی و تجربه در رابطه با جنس مخالف، آمادگی بیشتری برای شکل گیری احساس مشترک داشته و علاقه قلبی خویش را ابراز می‌کند، به این ترتیب فرآیند القای عشق شکل می‌گیرد.

آیا به من علاقه دارد؟؟!!!

 داستان عشق، مثل همیشه پیچیده و مبهم است. با گذشت زمان و تغییراتی که در روابط انسانی حاصل شده به نظر می‌رسد زنان جرات‌مند‌تر شده‌اند و دیگر مانند سابق، کم‌رو و خجالتی نیستند. اما آنها همچنان در مورد وضعیت و سرنوشت خود، دچار ابهامند. بسیار دشوار است که بتوان به ذهن یک مرد نفوذ کرد و رویدادهای آینده را پیش‌بینی نمود.دوست داشتن

یک زن در هر مرحله‌ای که باشد، از صحبت‌های مقدماتی گرفته تا دوران نامزدی، همواره کنجکاو است تا بداند طرف مقابل تا چه حدی این اشتیاق را دارد که سطح رابطه را به مرحله بعدی ارتقا دهد. معمولا طرح پرسش مستقیم یا بحث در این‌باره کمک چندانی نمی‌کند، حتی ممکن است موجب سردرگمی بیشتر نیز بشود. اما میزان صبر زنان برای رسیدن به پاسخ پرسش‌هایشان چقدر است؟ زنان امروزی تا ابد منتظر نمی‌مانند!


بنابراین، بسیار مهم است که وی سرنخ‌هایی در اختیار داشته باشد تا با استفاده از آنها نشانه‌هایی از طرز‌فکر طرف مقابل بدست بیاورد و بر اساس آنها تصمیم‌گیری کند. در اینجا با چند نکته آشنا می‌شویم که از نظر کارشناسان برانگیختگی و تاثیرات احساسی، هیجانی طرف مقابل را نشان می‌دهد؛ ...

نشانه هایی که اثبات میکند شما عاشق هستید!!!

آيا اين عشق است، يعني عاشق شده‏ ام؟ هميشه به او فکر مي‏کنم، مي‎خواهم همه جا حضور داشته باشد، اگر نباشد دلتنگ مي‏شوم، وقتي مي‏خندد خوشحالم و وقتي گريه مي‏کند، ناراحت مي‏شوم، هماني را مي‏خواهم که او مي‏خواهد. به طور حتم اين عشق است.

عشق چيست؟

از قرن‏ها پيش عشق احساس قلبي شناخته مي‏شده است اما از قرن هجدهم به بعد که علم قلب‏ شناسي بال و پر گرفت، جايگاه عشق به مرور متزلزل شد تا آنکه در نهايت در قرن بيستم، عشق احساسي توليد و کنترل شده از سوي مغز و نتيجه فعل و انفعالات شيميايي در بدن خوانده شد. با پيشرفت هر چه بيشتر علم، مشخص شد عشق نتيجه واکنش متقابل مغز (مراکز مربوط به غرايز، احساسات و منطق) و قلب است. ده‏ها هزار نورون اطلاعات دروني را به مغز مخاطره مي‏کنند و در نهايت مرکز مربوط به غرايز اين اطلاعات را بررسي کرده و دستور بروز عکس‏العمل‏هاي فيزيکي مثل تندشدن ضربان قلب، سرخ شدن پوست و عميق‏تر شدن تنفس را صادر مي‏کند.

آيا واقعا عاشقي؟

 برخي نشانه‏ ها مي‏تواند به شما اثبات کند که عاشق طرف مقابل هستيد و او هم به همان اندازه شما را دوست دارد.
همدلی با کودکان داغدار همدلی با کودکان داغدار

 

 امام علي (ع) مي فرمايد: « المَوت بابُ الاخِرَة/ مرگ دروازه آخرت است/ غررالحکم: ۳۱۹»
دروازه اي که روزي به روي همه باز خواهد شد تا محلي باشد براي عبور از دنياي فاني به دنياي جاويد. از لحاظ روان شناختي، بي شک «مرگ» معاني متفاوتي براي افراد مختلف دارد؛ مفهومي که از مرگ در سنين مختلف وجود دارد نيز متفاوت و مختلف است، براي مثال درک يک کودک 5 ساله از مرگ، با يک نوجوان 15 ساله بسیار متفاوت است.

به کودک نگوييد فرد از دست رفته، به سفر رفته است. چنين حرفي پيامدهايي دارد. او هميشه منتظر خواهد بود که فرد فوت شده روزي از سفر برگردد.

 

بقیه مطلب را در ادامه مطلب بخوانید ...

کانال سایت در تلگرام صفحه سایت در اینستاگرام