close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
اخبار عمومی
کانال سایت در آپارات تالار گفتمان سایت
اولین مغزی که دندان درآورد ! اولین مغزی که دندان درآورد !

 

یک کودک چهارماهه آمریکایی اولین انسانی است که در مغز خود دندان درآورده است.

این کودک از اهالی مریلند آمریکا، سال گذشته و پیش از عمل جراحی، از نوعی تومور مغزی نایاب رنج می‌برد که چند دندان کاملا شکل‌ گرفته را در مغز وی ایجاد کرده بود.

وی نخستین فرد در جهان به شمار می‌آید که دارای دندان‌هایی در این نوع تومور مغزی نادر بوده است. پس از گذشت یک سال از جراحی این کودک امریکایی، حال وی رضایت‌ بخش است. او زمانی توجه پزشکان را به خود جلب کرد که به دنبال یک معاینه معمولی مشخص شد سرش بیش از حد انتظار در حال رشد است.
پس از اسکن ام‌آرآی، توموری در نزدیکی غده هیپوفیز این بیمار شناسایی شد که ابعاد آن 3.5x4x4.1 سانتی‌متر بود.

برنامه های وزارت علوم برای پیشگیری از گسترش اعتیاد در خوابگاهها

 

دکتر سیدضیاء هاشمی ،معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اینکه سیاست وزارت علوم جهت جلوگیری از گسترش اعتیاد در خوابگاه‌ها، تقویت مراکز مشاوره است در عین حال گفت: معتقدم در خوابگاه ها فعالیت‌های فرهنگی و مشارکت‌ جویانه به اندازه کافی نیست.

هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه لازم است فعالیت‌های فرهنگی در خوابگا‌ه‌های دانشجویی تقویت شود، اظهار کرد: وزارت علوم از دانشگاه‌ها و همچنین ستاد مبارزه با مواد مخدر خواسته است که در زمینه گسترش این گونه فعالیت‌ها در خوابگاه‌ها برنامه‌ریزی کنند.

موضع وزارت علوم حمایت از جشنواره‌های مد و لباس است
 هاشمی همچنین در مورد جشنواره‌های مد و لباس دانشجویی و مسابقات بین دانشگاهی گفت: موضع وزارت علوم در مورد این جشنواره و سایر جشنواره‌های دانشجویی حمایت از این جشنواره‌هاست، در حال حاضر دفتر مطالعات فرهنگی در مورد برگزاری این جشنواره‌ها مطالعات لازم را انجام می‌دهد، البته این جشنواره پس از گذشت مدتی دچار وقفه شده است و امیدوارم با پیگیری خود طراحان دوباره اجرا شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه ظرفیت‌های همه حوزه‌ها در زمینه برگزاری مسابقات و جشنواره‌های دانشجویی یکسان نیست تصریح کرد: با این حال متناسب با ظرفیت هر بخش وزارت علوم و معاونت فرهنگی وظیفه خود می‌داند که در صورتی که جشنواره‌ها بستری برای مشارکت دانشجویان و افزایش خلاقیت‌ها و تولیدات و تقویت محصولات فرهنگی بشود از این جشنواره‌ها حمایت کنند.

فراخوان بنیاد خیریه کودکان اتیسم برای کارگاه سان رایز فراخوان بنیاد خیریه کودکان اتیسم برای کارگاه سان رایز

 

کارگاه آموزشی Son-Rise به‌ منظور رشد آگاهی و ارتقاء قابلیت توان ارتباطی افرادی که با کودکان مبتلا به اختلال اُتیسم زندگی یا کار می‌کنند،توسط بنیاد خیریه کودکان اتیسم برگزار می‌گردد.

هر یک از علاقمندان به شرکت و حضور در کارگاه، لازم است مراتب تمایل خود را تا روز دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۲ بامعرفی، نام و نام خانوادگی و شماره تماس به یکی از طرق زیر اعلام کنند.

۱ - ارتباط با تلفن شماره ۸۸۹۳۵۰۲۰ بنیاد خیریه کودکان اُتیسم.

۲- ارسال پیامک ( معرفی، نام و نام خانوادگی وشماره تماس)به شماره‌های ۰۹۱۲۴۲۴۶۵۹۸ و ۰۹۱۲۲۹۵۱۸۱۵

۳ - ارسال نامه ( معرفی، نام و نام خانوادگی و شماره تماس) به نشانی اینترنتی info@autismcharity.ir

زمان: پنجشنبه ۸ اسفند‌ماه ۱۳۹۲ ازساعت ۱۵ تا ۱۸

مکان: مؤسسه خیریه توان‌بخشی معلولین ذهنی تهران‌، به آدرس‌: خیابان دکتر شریعتی ،بالاتر از پل صدر ، بعد از باشگاه شهید چمران ، پلاک ۱۷۱۷ تلفن:۲۲۲۰۸۷۵۰

 

درگذشت دکتر محمود ایروانی _ نقل از: امیر عسگری درگذشت دکتر محمود ایروانی _ نقل از: امیر عسگری

 

جامعه بزرگ روان شناسی کشور دکترمحمود ایروانی پیشکسوت روان شناسی ،  استاد فقید دانشگاه تهران و عضو سازمان نظام روان شناسی و مشاوره و کمیسیون روان شناسی صنعتی سازمانی را در روز سه شنبه 22بهمن 1392 از دست داد.

به راستی دکتر محمود ایروانی یکی از مهربانترین، صمیمی‌ترین و حامی‌ترین اساتیدی بود که در طول زندگی تحصیلی‌ام داشته‌ام. زندگی علمی دکتر ایروانی بیشتر اوقات در آزمایشگاه روان‌شناسی می‌گذشت؛ آزمایشگاه‌هایی که با خون دل و زحمت فراوان تاسیس کرده بود و سعی داشت که دانشجویان را با اهمیت موضوع تجربی بودن علم روان‌شناسی آشنا کند.

این روزها، آزمایشگاه‌های روان‌شناسی دانشگاه تهران، رودهن و کرج مملو از دستگاه‌ها و ابزارهایی است که خاطرات زیادی از استاد را برایمان تازه می‌کنند. او در ظاهر مردی شاد، گرم، خوش برخورد و فعال بود، اما در باطن غم از دست دادن دخترش پریسا همیشه با او بود.

یکبار در آزمایشگاه دانشکده روان‌شناسی کرج دیدم که استاد خیلی سرحال نیستند، جویای احوال شدم، گفتند: "نزدیک سالگرد پریسا است؛ زندگی برای من و همسرم بعد از مرگ دخترم همیشه با غصه و رنج می‌گذرد".
با این همه درد و غم فقدان فرزند، استاد کتاب‌های زیادی را تالیف و ترجمه کردند و صدها پایان نامه را راهنمایی نمودند و همیشه در کنگره‌ها، جلسات و هم‌اندیشی‌ها حضور فعال داشتند.

اطلاعیه آزمون کارشناسی ارشد 93 وزارت بهداشت _ قابل توجه داوطلبان ارشد روانشناسی بالینی اطلاعیه آزمون کارشناسی ارشد 93 وزارت بهداشت _ قابل توجه داوطلبان ارشد روانشناسی بالینی

 

دکتر پورکاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته‌های پزشکی سال 93 از روز شنبه از طریق سایت مرکز سنجش به نشانی www.sanjeshp.ir آغاز می‌شود و تا سوم اسفند ادامه دارد.

درضمن دفترچه های اطلاعیه های مختلف این آزمون در سایت مرکز سنجش پزشکی با نشانی ذکر شده جهت دانلود قرار گرفته است.

 

جزئیات آزمون ارشد پزشکی
آزمون کارشناسی ارشد پزشکی 93 به صورت همزمان در 30 مرکز استان برگزار خواهد شد که شامل تمام استان‌ها به غیر از استان البرز به دلیل نزدیکی به تهران می‌شود.

 

شرط مدرک در آزمون ارشد پزشکی
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی همچنین با اشاره به محدودیت‌ شرکت داوطلبان گروه‌های آموزشی مختلف و فارغ‌التحصیلان وزارت علوم در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته پزشکی خاطرنشان کرد: برخلاف مصوبه شورای عالی وزارت علوم که داوطلبان از هر رشته‌ای می‌توانند در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته هر کدام از رشته‌ها شرکت کنند، وزارت بهداشت در این زمینه محدودیت‌هایی را در نظر گرفته است. 

 

 

توزیع کارت آزمون ارشد وزارت علوم از یکشنبه 13 بهمن توزیع کارت آزمون ارشد وزارت علوم از یکشنبه 13 بهمن

 

به گزارش فارس، کارت شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 93 و برگه راهنمای مربوط از روز یکشنبه 13 بهمن ماه بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد. داوطلبان باید پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش و وارد کردن مشخصات شناسنامه‌ای شامل نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد و مشخصات ثبت‌نامی شامل شماره پرونده و کد رهگیری برای دریافت پرینت کارت و برگه راهنمای مربوط اقدام کنند. برای داوطلبانی که در کد رشته امتحانی دوم نیز متقاضی شدند دو کارت صادر شده است که این افراد باید پرینت هر دو کارت را بگیرند. اطلاعیه این سازمان درباره تاریخ، محل رفع نقص کارت، نحوه دریافت و پرینت کارت نیز در نشریه پیک سنجش روز دوشنبه 7 بهمن ماه منتشر شده و بر روی سایت سازمان سنجش نیز قرار گرفته است و در نشریه پیک سنجش دوشنبه 14 بهمن ماه نیز منتشر می‌شود. شایان ذکر است، آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 93 صبح و بعد از ظهر روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه شانزدهم، هفدهم و هجدهم بهمن ماه در 62 شهرستان برگزار می‌شود.

نحوه و زمان توزیع کارت و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 93 وزارت علوم نحوه و زمان توزیع کارت و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 93 وزارت علوم

 

تعداد 950 هزار و 943 داوطلب در آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته 93 و نوزدهمين المپياد علمي - دانشجويي کشور و در 136 کد رشته ثبت‌نام کرده‌اند
مشاورعالي سازمان سنجش با تشريح جزئيات توزيع کارت آزمون ارشد ناپيوسته از برگزاري آزمون ارشد در روزهاي 16، 17، و 18 بهمن ماه خبرداد.
حسين توکلي در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته 93 براي پذيرش دانشجو در 142 کدرشته امتحاني که شامل 51 کد رشته علوم انساني، 16 کد رشته علوم پايه، 29 کد رشته فني مهندسي، 25 کد رشته کشاورزي، 13 کد رشته هنر و 8 کد رشته دامپزشکي است، برگزار مي‌شود.وي افزود: ثبت‌نام 136 کد رشته از 142 کد رشته به طور متمرکز از طريق سايت سازمان سنجش انجام شده و ثبت‌نام 6 کد رشته ديگر نيز با هماهنگي و نظارت سازمان سنجش توسط ارگان‌هاي ذيربط انجام مي‌گيرد.


 
تغییر روش و آزمون های ارزیابی سلامت روان دانشجویان تغییر روش و آزمون های ارزیابی سلامت روان دانشجویان

 

مریم کریمی رئیس دفتر مرکزی مشاوره وزارت بهداشت از تغییر آزمون های ارزیابی سلامت روان دانشجویان خبر داد و گفت: از سال آینده تحصیلی تمام دانشجویان ورودی دانشگاهها تحت ارزیابی وضعیت سلامت روان در ابعاد رفتارهای پرخطر، اختلالات شخصیتی، خودآسیب رسان و گرایش به اعتیاد قرار می گیرند.

وی در گفتگو با مهر افزود: معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت متولی سلامت دانشجویان به صورت عام و ادارات مشاوره دانشگاهها و دفتر مرکزی مشاوره وزارت بهداشت وضعیت سلامت روان دانشجویان را ارتقای می بخشند. از همین رو هر ساله ورودی های جدید دانشگاهها تحت غربالگری سلامت روان قرار می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان ورودی سال تحصیلی جدید که از مهرماه وارد می شوند پس از اینکه مدتی با فضای دانشگاهها آشنا شدند در آبان ماه در طرح سنجش سلامت روان ارزیابی می شوند. کریمی اظهار داشت: تاکنون سعی می کردیم از تست غربالگری GHQ برای بررسی سلامت روان دانشجویان استفاده کنیم که هر زمان تست دانشجو در نقطه ای قرار گیرد که نشان دهد مشکل دارد او را به مراکز مشاوره می فرستیم تا وضعیت وی بهبود یابد.

بقیه مطلب در ادامه ...

کانال سایت در تلگرام صفحه سایت در اینستاگرام