close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
آیین دوستیابی بخش اول

روانشناسی
فنون سازگاری و رفتار با مردم 1.اگر می خواهید عسل بخورید به کندو لگد نزنید! 99 درصد انسان ها اگر مرتکب عمل خلافی شوند، هرگز خود را مقصر نمی شمارند، این ذات بشر است. انسان خطاکار همه را جز خودش مقصر می داند. همه ما این چنین هستیم. انتقاد بی فایده است زیرا فرد را دچار نوعی حالت دفاعی می کند و معمولا منجر به این می شود که اشخاص اعمالشان را توجیه کنند. انتقاد خطرناک است زیرا غرور فرد را خدشه دار می کند، به حس مفید بودنش صدمه می زند وآتش کینه و دشمنی را در وجود او شعله ور می سازد. آیا شما در ذهنتان شخصی…

آیین دوستیابی بخش اول

چهارشنبه 03 ارديبهشت 1393

فنون سازگاری و رفتار با مردم

1.اگر می خواهید عسل بخورید به کندو لگد نزنید!

99 درصد انسان ها اگر مرتکب عمل خلافی شوند، هرگز خود را مقصر نمی شمارند، این ذات بشر است. انسان خطاکار همه را جز خودش مقصر می داند. همه ما این چنین هستیم. انتقاد بی فایده است زیرا فرد را دچار نوعی حالت دفاعی می کند و معمولا منجر به این می شود که اشخاص اعمالشان را توجیه کنند. انتقاد خطرناک است زیرا غرور فرد را خدشه دار می کند، به حس مفید بودنش صدمه می زند وآتش کینه و دشمنی را در وجود او شعله ور می سازد. آیا شما در ذهنتان شخصی را می شناسید که آرزو دارید تنبیه وتربیتش کنید؟ خوب است، اما چرا از خودتان آغاز نمی کنید؟ این عمل بسیار سودمندتر از تلاش برای تربیت دیگران است. بله هم سودمندتر است هم بی خطرتر!


براونینگ می گوید: " انسانی که از درون خود جهاد را آغاز می کند، با لیاقت و شایسته است " اگر می خواهید با مردم ارتباط داشته باشید، به خاطر آورید مردم اهل منطق نیستند بلکه اغلب دار احساسات و عواطف اند.پس قبل از اینکه از رفتار کسی شکایت و انتقاد کنید، ابتدا بفهمید که چرا اینچنین رفتار می کند و جور دیگر نیست. این کار سرآغاز دوستی، معاشرت ومهربانی است.


 دکتر جانسن نیز بیان کرده: " حتی خداوند بزرگ و بلند مرتبه هم به قضاوت درباره مردم نمی پردازد مگر پس از مرگ انسان".

 2. رمز موفقیت ارتباط با انسان ها :

در این دنیای بزرگ فقط به یک روسش می توان کسی را مجبور به انجام کاری کرد. آیا می دانید به چه روشی می توان این کار را کرد؟ فقط به این روش که تمایل به انجام کار را در فرد افزایش دهیم. شما نیز می توانید با تهدید به شلیک به مغز کسی، مجبورش کنید پول ها و اشیا قیمتی اش را ب شما تحویل دهد. یا حتی زیر دستان وخدمه خود را با تهدید به اخراج کردن، وادار کنید بیشتر کار کنند، همچنین می توانید با کتک زدن و خشونت، کودکی را وادار کنید هر چه فرمان می دهید اطاعت کند.

اما بدانید این روش های خشن واکنش زیادی در پی دارند. تنها روشی که من می توانم با آن شما را مجبور کنم کاری را انجام دهید این است که آنچه را نیاز دارید و می خواهید در اختیار شما قرار دهم. شما چه چیزهایی می خواهید؟ همه انسان ها چیز هایی در زندگی نیاز دارند، هر چند کم و اندک، اما چنان با میل واشتیاق به این چیها نیاز دارید که اصلا دوست ندارید در راه رسیدن به این خواسته ها کسی مانع شما شود.

تقریبا هر ادم طبیعی و بالغی به این چند چیز نیاز دارد: 1. سلامتی و حفظ زندگی 2. غذا 3. خواب راحت 4. پول تا بتوان لوازم مورد نیاز را بخرید 5. حیات پس از مرگ 6. برآوردگی نیاز جنسی 7. سلامتی وخوشبختی فرزندان 8. احساس بزرگ و مهم بودن.

معمولا همه این خواسته ها برآورده می شوندفجز یکی از موارد. آرزو و خواسته ای که به اندازه میل به غذا ونیاز به خواب ریشه عمیقی دارد اما به ندرت ارضا می شود. این همان احساس مهم و بزرگ بودن است. ویلیام جیمز می گوید: " ژرف ترین نیاز در بطن انسان ها مورد تعریف و تمید قرار گرفتن است". دقت کنید جیمز از "انتظار"، "میل" و یا "آرزو"ی مورد تحسین واقع شدن حرف نمی زند، او می گوید: نیاز مورد تحسین قرار گرفتن.

در این چا بحث از گرسنگی بی مانندی است که دل انسان ها برایش ضعف می رود و افراد کمی هستند که می توانند با تمام وجود این گرسنگی دل را در دیگران ارضا کنند که اگر چنین باشند قادرند تمام آدم ها را مجذوب و شیفته خود کنند، به طوری که حتی پس از مرگ هم قبر کن برایش گریه کند. چارلز شواب می گوید: " بزرگترین ثروت من در این دنیا توانایی من در ایجاد شوق و انگیزه در انسان ها و شکوفا کردن استعدادها به وسیله تشکر وتشویق آنهاست". البته تشویق با چاپلوسی متفاوت است. چاپلوسی تشکر وتحسین بی ارزش است، یعنی صفاتی که طرف مقابل احساس می کند در او هست را بیان کنیم. تشخص این دو کار ساده ای است. تشویق نشانه صمیمیت است و چاپلوسی نشانه صمیمی نبودن، تشویق از قلب آدمی برمی آید و چاپلوسی از زبان، اولی از روی دوستی است و دومی از روی خود خواهی.

تشویق و تحسین صادقانه را همه دوست درند و چاپلوسی و چرب زبانی را همه محکوم می کنند. بیایید درباره خود و نیاز هایمان کمتر فکر کنیم و بیشتر به مردم و ویژگی های مثبتشان بیندیشیم. بیایید چاپلوسی و تملق را رها کنیم و تحسین و تشویق صادقانه نثار مردم کنیم. اگر صادقانه و از ته دل کسی را تحسین کنیم، برای ما احترام قایل می شود و سال ها کلام ما را در ذهن و دل خود مثل ثروتی گران بها حفظ می کند.

3. اگر بتوانید این کار را انجام دهید همه مرم دنیا را مجذوب خود خواهید کرد :

تابستان ها هنگامی که برای ماهی گیری به ساحل می روید به قلاب خود کرم و حشراتی که برای ماهی ها جذاب است می آویزید نه خوراکی هایی که خودتان دوست دارید، زیرا ماهی ها عاشق خوردن کرم هستند. چرا ما زمانی که می خواهیم با انسانی ارتباط برقرار کنیم از همین روش که عقلانی هم هست استفاده نکنیم؟ چرا ما همیشه از خواسته ها و نیازهای خودمان صحبت می کنیم؟ این کاری خودخواهانه و بیهوده است.

شما به چیزهایی نیاز دارید، به آن ها علاقه مندید و تا ابد هم علاقه مند خواهید بود. ولی نیازهای آدم ها متفاوت است. آن ها نیز مثل شما به چیزهایی علاقه دارند که مورد احتیاجشان می باشد. بنابراین راه برقراری ارتباط موثر با انسان ها این است که درباره ی علایق و خواسته هایشان با آن ها صحبت کنیم و راه رسیدن به آن را برایشان هموار کنیم.

پروفسور هاری ا، آوواستریت در کتاب بی نظیرش " تاثیر رفتار انسان ها" بیان می کند : " هرکاری که ما می کنیم از خواسته ها و نیازهای اصلی و مهم ما سرچشمه می گیرد . بهترین توصیه به افرادی که دوست دارند در معاملات تجاری، در خانه، مدرسه و در ارتباط با دیگران موفق شوند این است که در طرف مقابل انگیزه ای جالب ایجاد کند. کسی که این کار را انجام دهد همه دنیا را مجذوب خود خواهد کرد وکسی که این کار را انجام ندهد، در مسیر زندگی تنها خواهد ماند.

هانری خورد در مورد هنر والای روابط انسانی می گوید: " اگر موفقیت فقط یک رمز داشته باشدف این رمز فهمیدن استعداد و خواسته طرف مقابل و دیدن نیاز از زاویه چشم او وشماست". این جمله در عین ساده بودن، کاملا پر کاربرد است به طوری که هرکس با نگاهی گذرا می تواند حقیقت آن را دریابد. با این وجود 90درصد انسان ها هربار 99 درصد ان را فراموش می کنند. این جمله را به خاطر بسپارید: " نگاه کردن به مسایل و مشکلات از دید اشخاص مقابل". اگر شما این جمله را در زندگی و شغل خود الگو قرار دهید، خواهید دید که چطور زندگیتان متحول خواهد شد.