close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
آیین دوستیابی بخش دوم

روانشناسی
شش راه برای جلب محبت دیگران   1.به اشخاص دیگر علاقه مند شوید: آیا تا به حال به این موضوع اندیشیده اید که سگ تنها حیوانی است که برای زندگی کردن نیازی به کار کردن ندارند؟ یک مرغ، تخم می گذارد، یک گاو شیر می دهد، یک قناری باید زیبا بخواند ولی سگ روزی اش را فقط از طریق محبت کردن و نشان دادن احساساتش به دست می آورد. سگها فقط از طریق غریزه محبت می کنند ولی انسان ها می توانند در طول دو ماه با ابراز علاقه و محبت واقعی به افراد آنقدر دوست پیدا کنند که در طول دو سال با سعی در جلب توجه دیگران به خود،…

آیین دوستیابی بخش دوم

پنجشنبه 04 ارديبهشت 1393

شش راه برای جلب محبت دیگران

 

1.به اشخاص دیگر علاقه مند شوید: آیا تا به حال به این موضوع اندیشیده اید که سگ تنها حیوانی است که برای زندگی کردن نیازی به کار کردن ندارند؟ یک مرغ، تخم می گذارد، یک گاو شیر می دهد، یک قناری باید زیبا بخواند ولی سگ روزی اش را فقط از طریق محبت کردن و نشان دادن احساساتش به دست می آورد. سگها فقط از طریق غریزه محبت می کنند ولی انسان ها می توانند در طول دو ماه با ابراز علاقه و محبت واقعی به افراد آنقدر دوست پیدا کنند که در طول دو سال با سعی در جلب توجه دیگران به خود، تا این حد در جلب دوستی موفق نشوند.

 

شرکت مخابرات نیویورک در مطالعه جالبی در باره ی تماس های تلفنی مردم دریافت که کدام کلمه بیشتر استفاده می شود. حدس شما چیست؟ این کلمه همان اول شخص مفرد یعنی "من" است! در 500 مکالمه تلفنی 3990 بار ا زکلمه "من" استفاده شده است. آلفرد آدلر، در کتابی به اسم " زندگی باید برای شما چه معنایی بدهد؟" نوشته است : " فردی که به هیچ انسانی علاقمند نمی شود، در زندگی اش همیشه با مشکلات بزرگ مواجه است و بیشتر از دیگر انسان ها به طرف مقابل خود صدمه می رساند.

 

 این جور اشخاص معمولا بیکار،شکست خورده و افسرده اند". صدسال قبل از میلاد مسیح، شاعر بلند آوازه ی رم پوپلیوس سیروس، بیان داشت: " ما وقتی به دیگران علاقه پیدا می کنیم که آنها هم به ما علاقه پیدا کرده اند". بنابراین اگر دوست دارید مردم به شما علاقه ی واقعی داشته باشند، قدم اول این است که: " دیگران را واقعا دوست بدارید و به آن ها علاقمند شوید”

2. لبخند بزنید: اعمال انسان ها بلندتر از کلماتش سخن می گویند و یک لبخند می گوید: من دوستت دارم، تو مرا شادما میکنی ، از اینکه تورا می بینم واقعا خوشحالم. البته لبخند تصنعی تاثیر ندارد و کسی گول آن را نمی خورد. ما به غیرصیمیمی بودن آن پی می بریم و نهایتا ناراحت می شویم .

 

لبخندی صمیمی است که از ته دل نشات می گیرد و در طرف شادی و شور به پا می کند. بهتر است ارزش یک لبخند را به گفته ی وانک ایرونیک فلچر که در یک آگهی چاپ شده است، ذکر کنیم: _لبخند هزینه ای ندارد ولی چیزهایی گران قیمت را خلق می کند. _لبخند بی آکه لبخند زننده را بی چیز کند، دریافت کننده اش را غنی می کند.

 

_لبخند شاید برای یک لحظه بیشتر نباشد، اما گاهی خاطره اش تا ابد در ذهن باقی می ماند. _هیچ شخصی آنچنان ثروتمند نیست که بدون لبخند بتواند سر کند و هیچ شخصی آنچنان فقیر نیست که از منافع آن بهره نبرد. _لبخند در خانه شادی و سعادت می آورد ودر معامله برکت، چون لبخند منشا عشق و دوستی است.

 

_لبخند نور خورشید است برای افسرده ها و سودمندترین دارو برای هر دردی. بااین وجود، اگر مایلید که مردم برای شما علاقه پیذا کنندو شما را دوست بدارند، قدم دوم این است که: "لبخند بزنید"

 

3.فراموش نکنید که اسم یک شخص زیباترین و پرطنین ترین صدا در هر زمان است: انسان ها به طور ذاتی به اسم خود بیشتر از هر اسم دیگری اهمیت می دهند و علاقه دارند. اسم افراد را به خاطر بسپارید و صدایش بزنید تا ببینید ارزانترین و موثرترین تعریف را در موردش به کار برده اید. اما اگر اسمی را فراموش کنید و یا اشتباه تلفظ کنید ، می بینید که چطور طرف را از خود رنجانده اید. جالب است که بدانید به خاطر سپردن اسامی افراد در سیاست، معاملات تجاری و برخوردهای اجتماعی کاربرد فراوان دارد.

 

 4. شنونده خوبی باشید، دیگران را مشتاق کنید درباره ی خود صحبت کنند: رمز یک گفتگوی موفق چیست؟ طبق گفته محقق باذوق، چارلز د. ایلیوت " در گفتگوی موفق هیچ رازی وجود ندارد، جز این که باید با تمام وجود به حرف های کسی که با شما صحبت می کند، گوش دهید. هیچ چیز تا این اندازه کسی را خوشحال نمی کند." اکثر افراد نمی نوانند توجه طرف مقابل خود را جلب کنند و دلیلش هم گوش ندادن با تمام وجود به سخنان شخص مقابل است . آن ها مدام به این فکر می کنند که بعد از این سوالی که الان پرسیدند چه سوالات دیگری مطرح کنند و اصلا به اینکه طرف چه پاسخی می دهد توجهی نمی کنند .

 

اگر مایلید بدانید چگونه دوستی را از خود متنفر کنید طوری که او پشت سر شما به شما نیشخند بزند و تحقیرتان کند، مطابق این دستور عمل کنید: هیچ گاه برای زمان طولانی به حرفهایش گوش نکنید ، مدام خودتان صحبت کنید ، به محض اینکه ایده ای به ذهنتان آمد، حتی وقتی دوستتان در حال صحبت کردن است ، حرف او را قطع کنید وایده اتان را بیان کنید، آن طور وانمود کند که از او باهوشتر هستید و تمایل به شنیدن جفنگیات اورا ندارید! بنابراین اگر مایلید مردم به شما علاقمند شوند، قدم چهارم این است که بدانید با علاقه به حرف های کسی گوش دادن، بهترین نوع توجه و لطفی است که ممکن است کسی نثار دیگری کند.

 

 5.درباره ی علایق طرف مقابل صحبت کنید: قدم پنجم برای جلب محبت دیگران صحبت کردن درباره ی علایقشان است.

 

6. کاری کنید طرف احساس کند آدم مهمی است واین کار را صمیمانه و صادقانه انجام دهید: واقعیت را رک به شما می گویم.، واقعیت این است که هر کسی که شما با ملاقات می کنید، خود را بهتر از شما می داند و راه مطمئن و ساده ای که می توانید وارد قلب او شوید این است که مهم بودن او را در دنیای کوچک خودش تصدیق کنید البته از روی صمیمیت و صادقانه نه ساختگی و ظاهری. تاکی می خواهیم آنقدر خودخواه باشیم که نتوانیم حتی اندکی خوشی در دل دیگران ایجاد کنیم وبی آنکه انتظار دریافت سود یا منفعتی از طرف مقابل داشته باشیم، کمی صمیمانه از او تعریف و تمجید کنیم. اگر روزی توانستید بدون چشم داشتی از کسی تعریف و تمجید کنید طوری که برق شادی در چشمانش بدرخشد، مطمئن باشید آن روز کمی به خوشبختی بشر اضافه کرده اید.