close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
کودک را نترسانید

روانشناسی
یک روانشناس کودک بدترین راه برای تنبیه کودکان را ترساندن آنان دانست "مرضیه محبوبی"، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_ منطقه همدان، تصریح کرد: به دلیل اینکه سنین هشت و 9 ماهگی مرحله رشد کودک بوده و او به تازگی با دنیای اطراف خود آشنا می‌شود و افراد را بهتر می‌شناسد، ترس در این دوران طبیعی است. وی افزود: از مهم‌ترین عوامل ترس در سنین دو تا سه سالگی نیز ورود به مکان‌های جدید، ترس از جدا شدن و نبود مادر است. محبوبی اظهار کرد: والدین برای اینکه کودک با محیط جدید…

کودک را نترسانید

شنبه 20 ارديبهشت 1393

یک روانشناس کودک بدترین راه برای تنبیه کودکان را ترساندن آنان دانست

"مرضیه محبوبی"، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_ منطقه همدان، تصریح کرد: به دلیل اینکه سنین هشت و 9 ماهگی مرحله رشد کودک بوده و او به تازگی با دنیای اطراف خود آشنا می‌شود و افراد را بهتر می‌شناسد، ترس در این دوران طبیعی است.

وی افزود: از مهم‌ترین عوامل ترس در سنین دو تا سه سالگی نیز ورود به مکان‌های جدید، ترس از جدا شدن و نبود مادر است.

محبوبی اظهار کرد: والدین برای اینکه کودک با محیط جدید مثل مهد اخت بگیرد، باید او را از یک هفته تا 10 روز همراهی کرده تا او هر چه بهتر بتواند ارتباط برقرار کند.

وی با اشاره به ترس کودک از صداهای بلند گفت: چون رحم مادر مکانی آرام برای کودک بوده‌ و او یکباره در دنیای جدید رها شده و در شرایط بزرگتری قرار می‌گیرد، از صداهای اطرافش دچار ترس می‌شود.

محبوبی با اشاره به تاثیر والدین در ایجاد ترس در فرزند خود خاطرنشان کرد: والدین 70 تا 80 درصد در ترس کودک نقش دارند.

وی ادامه داد: این ترساندن به دو دلیل است، یا خود والدین از چیزهایی می‌ترسند و آن ترس را به کودک منتقل می‌کنند ‌یا اینکه فرزند خود را برای حرف شنو کردن دچار ترس می‌کنند. کانون