close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
مدیتیشن

روانشناسی
  مدیتیشن یا مراقبه چیست؟ مدیتیشن را می توان تفکر عمیق، تأمل، تعمق، تمرکز اندیشه، عبادت، سیر و سلوک، هنر رهایی و ... معنی کرد. مدیتیشن، روشی است که به ما دیدی وسیع و خودآگاهی دائمی و مستمر می دهد و فکرمان را از پریشانی و تشویش دور نگه می دارد. با انجام مدیتیشن، از درکی عالی بهره مند شده و در آرامشی عمیق غوطه ور می گردیم. مدیتیشن، علم آزادسازی انرژی شفای درون و بیدار کردن خدای درون از طریق رفتن به وضعیت آلفاست. این انرژی، فرا مکان، فرا زمان و هوشمند بوده و به محض آزاد شدن در وضعیت آلفا، موجب…

مدیتیشن

دوشنبه 12 خرداد 1393

مدیتیشن

 

مدیتیشن یا مراقبه چیست؟

مدیتیشن را می توان تفکر عمیق، تأمل، تعمق، تمرکز اندیشه، عبادت، سیر و سلوک، هنر رهایی و ... معنی کرد.

مدیتیشن، روشی است که به ما دیدی وسیع و خودآگاهی دائمی و مستمر می دهد و فکرمان را از پریشانی و تشویش دور نگه می دارد. با انجام مدیتیشن، از درکی عالی بهره مند شده و در آرامشی عمیق غوطه ور می گردیم.

مدیتیشن، علم آزادسازی انرژی شفای درون و بیدار کردن خدای درون از طریق رفتن به وضعیت آلفاست. این انرژی، فرا مکان، فرا زمان و هوشمند بوده و به محض آزاد شدن در وضعیت آلفا، موجب درمان و شفای خود به خودی فرد در تمام ابعاد روحی، روانی، جسمی، عاطفی، ذهنی و فکری می گردد...

 

مزایای مدیتیشن

·         طی انجام مدیتیشن ذهن آرام می گیرد. دستگاه عصبی در حالت تعادل و توازن و اندام های بدن در حالت استراحت قرار می گیرند. در نتیجه بدن آماده بازسازی خود یا خود درمانی قرار می گردد.

·         مراقبه ما را قادر می سازد تا به لایه های عمیق تر ذهن خود دست یابیم؛ لایه هایی که روح و روانمان را تغذیه می کنند.

·         مدیتیشن به دلیل کاهش فعالیت سیستم عصبی سمپاتیک و افزایش فعالیت سیستم عصبی پاراسمپاتیک، می تواند موجب کاهش سطح «لاکتات» سرم خون گردد و در نتیجه موجب کاهش تعداد تنفس، مصرف اکسیژن، سوخت و ساز پایه و ضربان قلب گشته و در نهایت سلامت تن و روان را برایمان به ارمغان می آورد.

·         مراقبه با ایجاد تغییرات ساختاری در نواحی خاص مغز (گیرنده های حسی و فرآیندهای شناختی و هیجانی مهم) مرتبط است که خود به بالا رفتن سطح هوش هیجانی می انجامد و در نتیجه اعتماد به نفس، به خصوص اعتماد به نفس عاطفی و معنوی در فرد افزایش می یابد. داشتن یک اعتماد به نفس خوب می تواند منبع دست یابی به موفقیت ها، کامیابی ها، احساس رضایت، شادی و در نهایت آرامش درونی باشد.

·         مدیتیشن موجب افزایش ضخامت کورتکس مغز نیز می گردد. «خوزه سیلوا» بر این باور است که ضخیم شدن کورتکس یا ماده خاکستری مغز، موجب استفاده از بالاترین سطح توانایی های ذهن در حد نبوغ، تندرستی و سلامتی بیشتر، ایجاد آرامش، پیشرفت تحصیلی، رونق کسب و کار، دست یابی به موفقیت های بزرگ، بهبود روابط فردی و خودشناسی می گردد. در نتیجه اعتماد به نفس عاطفی و معنوی در فرد افزایش می یابد.

منبع: مجله شادکامی