close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
آرامش ذهنی

روانشناسی
  هرکه هستید و هر کجا زندگی می کنید، آرامش را به زندگی خود دعوت کنید و آن را در ذهن خود جایگزین سازید. اگر کلام و رفتار شما همراه با آرامش باشد، بدون شک این ویژگی به دنیای اطراف شما نیز سرایت خواهد کرد. به خاطر داشته باشید برای رسیدن به این وضعیت، لازم است برخی قابلیت های ویژه را در خود پرورش دهید و شرایط خاصی را در زندگی تان ایجاد نمایید. رعایت نکات زیر مقدمه ای است که به شما کمک می کند در این مسیر گام بردارید:  یاد بگیرید که گاه مسائل را رها سازید. بدین معنا که مدام به هر مسئله ای گره…

آرامش ذهنی

چهارشنبه 14 خرداد 1393

آرامش ذهنی

 

هرکه هستید و هر کجا زندگی می کنید، آرامش را به زندگی خود دعوت کنید و آن را در ذهن خود جایگزین سازید. اگر کلام و رفتار شما همراه با آرامش باشد، بدون شک این ویژگی به دنیای اطراف شما نیز سرایت خواهد کرد. به خاطر داشته باشید برای رسیدن به این وضعیت، لازم است برخی قابلیت های ویژه را در خود پرورش دهید و شرایط خاصی را در زندگی تان ایجاد نمایید. رعایت نکات زیر مقدمه ای است که به شما کمک می کند در این مسیر گام بردارید:

 

یاد بگیرید که گاه مسائل را رها سازید.

بدین معنا که مدام به هر مسئله ای گره نخورید. وقتی همیشه و همه جا در فکر مسائل خود هستید و به مرور آن ها می پردازید، در واقع همیشه بار اضافه ای را با خود حمل می کنید که این خود سبب ایجاد اضطراب و استرس در شما می گردد. بیاموزید که با یک ذهن رها و آزاد زندگی کنید. این امر به شما کمک می کند که با هر محرک کوچک و یا مانع جزئی آشفته نشوید.

·         به خود و خدای خود ایمان داشته باشید.

اگر به خود و خدای خود ایمان داشته باشید، به راحتی از عهده مشکلات زندگی برخواهید آمد و ثابت قدم و مطمئن در راه رسیدن به اهدافتان، گام خواهید برداشت.

·         مثبت اندیش باشید.

اگر دیدگاه مثبت اندیشی نداشته باشید، همه چیز بیهوده و بی ثمر می گردد. داشتن نگرش مثبت و امید در زندگی، بهترین سلاح در مقابل ترس و اضطراب است.

·         نسبت به انتظارها و برنامه ریزی های خود واقع بین و منطقی باشید.

توانایی های خود را در موقعیت های خاص بشناسید و نسبت به ضعف هایتان واقع بین باشید. هرقدر نگرش شما نسبت به مسائل زندگی منطقی تر باشد، به آرامش بیشتری دست خواهید یافت.

·         عشق بی قید و شرط خود را نسبت به انسان ها نثار کنید.

شما می توانید از دوستان، هم اتاقی ها و هم کلاسی های خود شروع کنید. یاد بگیرید که آنان را بدون قید و شرط دوست بدارید، در مقابل ضعف های آنان صبور باشید و خطاها و اهمال کاری هایشان را ببخشید. هرقدر نسبت به دیگران بخشش بیشتری داشته باشید، احساس شادی و خرسندی بیشتری را تجربه خواهید کرد.

·         معنای فداکاری را لمس کنید.

دست بخشش داشته باشید، بدون انتظار بازگشت. دیگران را به شیوه خودشان خوشحال کنید. به افراد بی پناه، یتیم و فقیر کمک کنید. برای آنانی که خواهان یاری شما هستند، پشت و پناه بوده و بدون آن که منتی بر آنان نهید، تکیه گاهشان باشید. هرقدر بیشتر ببخشایید، از الزامات و قید و بندها بیشتر رها خواهید شد.

·         افکار خود را بازسازی کنید.

در افکار و عقایدتان نسبت به شخص خود بازنگری کنید. بیاموزید در مقابل خویشتن صبور باشید و ارزش ها، استعدادها و مهارت های خود را ارج نهید. خود را بدون هیچ قید و شرطی دوست بدارید. هرگونه ترس و تردید غیرمنطقی که در مورد خود دارید را کنار بگذارید. اگر دیدگاه سالم و مثبتی نسبت به خود داشته باشید، یاد خواهید گرفت که خود را بدون قید و شرط قبول داشته باشید.

 

منبع: مجله شادکامی