close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
آثار لبخند

روانشناسی
به گزارش همیاری ایران دانشمندان دانشگاه مریلند که نتایج یافته‌های خود را در کنگره کاردیولوژی اروپا در پاریس ارائه کردند نشان دادند تاثیرات مثبتی که خندیدن بر روی شریان‌ها می‌گذارد، برابر با فواید فعالیت‌های جسمی و داروهای استاتین است. این تحقیقات نشان می‌دهد که برای کسب این فواید حداقل باید 15 دقیقه در روز خندید. این محققان به منظور دستیابی به این نتایج، وضعیت اندوتیال (پوشش داخلی رگ‌های خونی) را در گروهی از افراد قبل و بعد از تماشای یک نمایش سرگرم‌کننده و خنده…

آثار لبخند

جمعه 30 خرداد 1393

به گزارش همیاری ایران دانشمندان دانشگاه مریلند که نتایج یافته‌های خود را در کنگره کاردیولوژی اروپا در پاریس ارائه کردند نشان دادند تاثیرات مثبتی که خندیدن بر روی شریان‌ها می‌گذارد، برابر با فواید فعالیت‌های جسمی و داروهای استاتین است.


این تحقیقات نشان می‌دهد که برای کسب این فواید حداقل باید 15 دقیقه در روز خندید.
این محققان به منظور دستیابی به این نتایج، وضعیت اندوتیال (پوشش داخلی رگ‌های خونی) را در گروهی از افراد قبل و بعد از تماشای یک نمایش سرگرم‌کننده و خنده دار و یک نمایش غم انگیز با هم مقایسه کردند.


نتایج این مشاهدات حاکی از آن است که خنده موجب انبساط رگ‌های خونی حداکثر تا سقف 50 درصد می‌شود. این انبساط رگ‌ها در پیشگیری از انقباض شریانی، سکته و ایست قلبی نقش مهمی ایفا می‌کند.