close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
رهایی از خاطرات بد

روانشناسی
خلاص شدن از شر اشتباهات بزرگ زندگی

چگونه از شر اشتباهات بزرگ زندگیمان خلاص شویم؟

جمعه 17 مرداد 1393

 

خاطرات بد مانند CD هایی هستند که در مغز نگهداری می شوند. اگر این CD ها را برداریم وچندین بار بر روی آن ها خراش ایجاد کنیم مغز دیگر قادر به اجرای برنامه های ضبط شده روی آن ها نخواهد بود.

یکی از بزرگترین اشتباهات زندگیتان را که همواره آزارتان می دهد در نظر بگیرید و اجازه دهید کمی با آن تفریح کنیم. مسلما این اشتباه اعتماد به نفس شما را کاهش داده است. شاید مانع پیشرفت شما گشته و موجب شده است تنها قادر باشید تا نقطه خاصی پیش بروید.

 

قبل از هر چیز صاف بایستید. انقدر محکم و استوار که انگار مالک دنیا هستید، با نشاط و پر انرژی با صدای بلند نفس های عمیق بکشید. لبخند بزنید. شما اکنون احساس بسیار خوبی دارید. وقایع مربوط به اشتباهتان را به وضوح به خاطر بیاورید. تصور کنید وقایع گذشته چون صحنه های یک فیلم در برابر شما نمایش داده می شود. یکبار آن را همان طور که اتفاق افتاده است از ابتدا تا انتها ببینید، با تمام جزئیات و برخی از حالاتی را که به شما دست داده بود حس کنید. هنوز هم صاف و محکم ایستاده اید؟ در پایان فیلم خاطره را متوقف کنید و با سرعت بسیار زیاد به عقب برگردید، همه چیز معکوس شده است. هر چه گفتید به دهانتان باز می گردد. تمام تصاویر را به رنگ مورد علاقه تان ببینید. ممکن است صداهایی نیز بشنوید، صداهایی که شما را به خنده می اندازد. اگر در اطرافتان افراد دیگری هم هست آن ها را تغییر دهید.آن ها را از دست خود عصبانی کرده اید، چهره شان کاملا در هم فرورفته است، اما ناگهان همه قهقهه می زنند. میکی موس هم آنجاست و بینی همه بزرگ شده است، درست مثل پینوکیو!

دوباره از اول: باز هم فیلم را به عقب برمی گردانیم. سریع تر. کسی در آنجاست که ناراحتتان می کند؟ او را کوچک کنید، کوچک تر؛ درست مثل آدم های سرزمین گالیور. حالا او را با دو انگشت تان بلند کنید و کنار بگذارید. عالی بود! تا حد ممکن با سرعت همه تصاویر را با رنگ های مختلف ببینید و دور صورت افراد حلقه های رنگی بکشید. مرتب حرکت دیگران را به جلو و عقب ببرید.

یک بار دیگر به عقب برمی گردیم. این بار موسیقی مورد علاقه تان را روی فیلم بگذارید اما آن را از آخر به اول پخش کنید. حالا همه چیز را سیاه و سفید کنید سپس رنگی، به رنگ رنگین کمان. افراد، مکان ها، خودتان و همه چیز را رنگی ببینید. شش بار این تمرین را تکرار کنید و هر دفعه تغییری در فیلمتان ایجاد کنید، یک تغییر جزئی.

اکنون دوباره سر وقت خاطره تان بروید، خاطره ای که همیشه شما را ناراحت می کرده به یاد آورید. چه احساسی دارید؟ میکی موس را می بینید؟ صدا ها را می شنوید؟ آیا می خندید؟ اگر هنوز هم این خاطره موجب ناراحتی شما می شود، باید این روش را چند بار دیگر اجرا کنید تا یاد این خاطره در ذهنتان بشکند. در صورتی که این روش را کامل و درست انجام دهید نتایج آن باور نکردنی خواهد بود.

 موفقیت نامحود در 20 روز