close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
تقویت حافظه

روانشناسی
تقویت حافظه بلند مدت با ورزش هوازی

افزایش ظرفیت حافظه بلند مدت با ورزش

جمعه 02 آبان 1393

برای افزایش حافظه خود بهتر است از آموزش های مغز و مصرف امگا3 استفاده کنید . در یک مطالعه جدید ، مححققان در موسسه فناوری جورجیا در آتلانتا نشان داده اند که ورزش کردن در باشگاه به اندازه 20 دقیقه می تواند حافظه بلند مدت را بهبود بخشد.

 مطالعات قبلی نشان داده اند که حافظه ممکن است بعد از چند ماه از تمرینات هوازی مانند : دویدن، دوچرخه سواری و یا شنا بهبود یابد ، با این حال، یافته های این مطالعه جدید – در مجله آکتا روانشناسی منتشر شده – که نشان می دهد که افزایش حافظه مشابه می تواند در یک دوره بسیار کوتاه نیز بهبود یابد.

 لیزا واینبرگ، دانشجوی کارشناسی ارشد فن آوری گرجستان که باعث این پروژه شده است گفته است:

“مطالعات ما نشان می دهد که مردم مجبورنیستند زمان زیادی را به تقویت مغز اختصاص دهند “.

تیم تحقیقاتی به بررسی چگونگی مقاومت در برابر ورزش های قدرتی مانند وزنه برداری ،دراز نشست پرداخته اند و همچنین متوجه تاثیر آن بر روی حافظه شده اند.

تیم تحقیقاتی بر روی 46 نفر (29 زن و 17 مرد) به طور تصادفی به دو گروه تقسیم و کار را آغاز کردند. در اولین آزمایش، به تمام شرکت کنندگان یک سری از 90 تصاویر بر روی صفحه کامپیوترارائه شد و از شرکت کنندگان خواسته شد تا تصاویر را در یاد داشته باشند و بعد از آن از شرکت کنندگان گروه فعال خواسته شد تا در باشگاه با استفاده از دستگاه های مقاومتی ورزش کنند و به گروه شاهد گفته شد تا به راحتی بر روی صندلی بنشینند.

 

دو روز بعد،دوباره به شرکت کنندگان 90 تصاویر اصلی که قبلا آنها را دیده بودند نشان داده شد، اما این بار آنها با 90 عکس جدید که شرکت کنندگان از قبل ندیده بود مخلوط شد.

 محققان دریافتند در حدود 50٪ از عکس اصلی را با گروه های غیر فعال فراخوان شدند، در حالی که گروه فعال در حدود 60٪ از تصاویر را به یاد آوردند.

 

تجزیه و تحلیل بزاق شرکت کنندگان این تیم ، نشان داد که افزایش سطح آمیلاز آلفا در گروه فعال را نشان داد که یک نشانگر نوراپی نفرین می باشد.

 

منبع:medicalnewstoday