close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
خودتان را دوست بدارید تا جهان و مردمش شما را دوست بدارند...

روانشناسی
  خودتان را چطور می بینید؟ خوش اخلاق، زشت، تنبل، باهوش، ضعیف، مریض، شاد، افسرده، بی عرضه و یا ... آیا فکر می کنید این ها مشخصات شما هستند، در صورتی که شما کامل، پاک و زیبا خلق شده اید، بدون هیچ زشتی و پلیدی و ضعف. اگر طور دیگری در مورد خودتان فکر می کنید، به خدایی که شما را آفریده بی احترامی می کنید. ما همگی از روح خدا هستیم و همه به یک اندازه زیبا، قدرتمند و کامل آفریده شده ایم، ولی بعضی از انسان ها از نعمت هایی که در درونشان وجود دارد، استفاده کرده و موفق شده اند و برخی دیگر در خواب غفلت…

خودتان را دوست بدارید تا جهان و مردمش شما را دوست بدارند...

یکشنبه 15 تير 1393

 

خودتان را چطور می بینید؟ خوش اخلاق، زشت، تنبل، باهوش، ضعیف، مریض، شاد، افسرده، بی عرضه و یا ...

آیا فکر می کنید این ها مشخصات شما هستند، در صورتی که شما کامل، پاک و زیبا خلق شده اید، بدون هیچ زشتی و پلیدی و ضعف. اگر طور دیگری در مورد خودتان فکر می کنید، به خدایی که شما را آفریده بی احترامی می کنید. ما همگی از روح خدا هستیم و همه به یک اندازه زیبا، قدرتمند و کامل آفریده شده ایم، ولی بعضی از انسان ها از نعمت هایی که در درونشان وجود دارد، استفاده کرده و موفق شده اند و برخی دیگر در خواب غفلت بوده و دچار روزمرگی شده اند...

 

هیچ گاه خودتان را کمتر از دیگران ندانید و البته هیچ گاه خودتان را بیبشتر از دیگران هم ندانید. شما انسان کاملی هستید با خصوصیات ویژه. هیچ یک از ما شبیه دیگری نیستیم. هیچ کس، حتی دوقلو های همسان هم شبیه هم نیستند. شاید از نظر ظاهر شباهت داشته باشند، ولی در باطن باهم تفاوت دارند و پدر و مادرشان این موضوع را به خوبی درک می کنند.

در وجود ما هیچ بدی و زشتی و ناپاکی نیست و هرچه هست، خوبی، سلامتی و زیبایی است. این ما هستیم که بیشتر اوقات خودمان را زشت، تنبل، بی عرضه، بی سواد، ضعیف، بیمار و ... می دانیم و با این کار، هرچه بیشتر این صفات بد را به خودمان محکم تر می چسبانیم و بقیه نیز درمورد ما همین طور فکر می کنند. باور کنید دیگران همانطور که شما خودتان را می بینید، شما را می بینند.

شما باید ساختمان اعتقادات درباره خودتان را از اول بچینید. هر یک از ما در یک یا چند زمینه، استعداد فوق العاده ای داریم، ولی خیلی از ما آن نعمت های زیبایی را که خداوند در وجودمان قرار داده، بی استفاده گذاشته ایم.

شما کارهای خوب زیادی انجام داده اید که قابل ستایش هستند؛ بنابراین هیچ وقت خودتان را شخص بی ارزشی نشمارید. اگر روی نکات مثبت و استعدادهایتان بیشتر کار کنید، به زودی می بینید که چقدر محبوب و دوست داشتنی می شوید. ولی قبل از هرچیز، شما باید همین که هستید را دوست داشته باشید، نه چیزی که بعداً می خواهید بشوید. اگر همین که الان هستید را بپذیرید، می توانید به آن چیزی که دوست دارید، در آینده برسید. شما باید برای هرکار خوب کوچکی که انجام می دهید، به خودتان پاداش بدهید و از خودتان تشکر کنید.

شما باید برای هر یک قدم پیشرفت، خودتان را تحسین کنید. برای 20 دقیقه بیشتر درس خواندن، برای یک نمره افزایش معدل، برای یک کیلو وزن کم کردن، برای یک دوست جدید پیدا کردن و خلاصه برای هر قدم کوچکی که در مسیر رسیدن به هدفتان بر می دارید، از خودتان تشکر کنید. انتظارهای ماورایی نداشته باشید و در راه رسیدن به قله موفقیت، از کوهپایه هم لذت ببرید. زندگی یعنی مسیر رسیدن به هدف، نه خود هدف. یادمان باشد که باید هر لحظه شاد باشیم و خودمان را به خاطر کوچک ترین حرکتی تشویق کنیم و دیگران را نیز به محض رسیدن به کوچکترین موفقیتی تشویق کنیم.

اگر منتظر باشید تا دیگران همانی شوند که شما می خواهید و بعد تشویقشان کنید، باید تا آخر عمر منتظر باشید و این آرزو را با خود به آن دنیا ببرید! چون هیچ کس این گونه تغییر نمی کند.

پس یادتان باشد دست از کمال خواهی بردارید. شما باید در همه حال از زندگی تان لذت ببرید و همین شادی و احساس خوب است که باعث می شود قانون جذب، اتفاقات خوب و موقعیت های عالی را برایتان به وجود بیاورد.

خودتان را به خاطر خدایی که در درونتان است، دوست داشته باشید. برای خودتان ارزش قائل شوید و تشنه محبت دیگران نباشید. هیچ گاه نخواهید که ارزش شما به وسیله دیگران تعیین شود. خودتان ارزش خود را تعیین کنید و به خودتان افتخار کنید.

منبع: مجله شادکامی